Categories Porady

5 porad jak urządzić kawalerkę, aby była jasna i przestronna

Kawalerki charakteryzują się niewielkimi rozmiarami i małą ilością pomieszczeń, dlatego aby zapewnić sobie komfort mieszkania ważne jest odpowiednie zaprojektowanie przestrzeni. Ważne są również aspekty wizualne, zwłaszcza w przypadku kuchni, gdzie znajduje się duża ilość mebli. W końcu każdemu z nas zależy na funkcjonalnej i pięknej, a nie ciasnej i zastawionej kuchni, w której nie można swobodnie gotować. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych sposobów na zaprojektowanie funkcjonalnej i atrakcyjnej wizualnie przestrzeni. 

Mieszkanie od dewelopera w Lublinie – skorzystaj z porady dekoratora wnętrz 

Profesjonalna pomoc od osoby posiadającej doświadczenie i znającej wiele ciekawych rozwiązań dekoratorskich może okazać się bardzo przydatna. Zwłaszcza jeśli to Twoje pierwsze mieszkanie zakupione od dewelopera w Lublinie, które masz możliwość urządzić od zera po swojemu. Dekorator wnętrz skonsultuje z Tobą wszelkie decyzje, wysłucha jakie są potrzeby mieszkańców i przedstawi propozycję funkcjonalnej aranżacji wnętrz. 

Postaw na wielofunkcyjne urządzenia 

Aby zapewnić sobie mniej przedmiotów, a co za tym idzie więcej wolnej przestrzeni, warto wybierać wielofunkcyjne urządzenia i to nie tylko do kuchni. Wyobraź sobie, że wybierasz kanapę do salonu, jej podstawową funkcją jest zapewnienie miejsca do siedzenia lub spania. A co gdyby ta kanapa posiadała dodatkowo szafki lub szuflady na pościel czy inne rzeczy? Gwarantujemy, że zyskasz tak więcej miejsca. Tak samo możesz dziś bez problemu zakupić biurko z funkcją stołu lub mały stół z możliwością rozłożenia. Sklepy meblarskie oferują wiele ciekawych rozwiązań do nowoczesnych mieszkań, w których liczy się minimalizm. 

Zwróć uwagę na światło 

W każdym wnętrzu ogromną rolę odgrywa oświetlenie, a w małych wnętrzach szczególnie. Jeżeli oświetlenie w Twoim mieszkaniu nie spełnia oczekiwań, warto pomyśleć o zastosowaniu wielu mniejszych i słabszych lamp rozmieszczonych po całym pomieszczeniu w zamian za jedną wielką żarówkę sufitową. Takie rozwiązanie zapewni Ci dobre oświetlenie a ponadto optycznie powiększy przestrzeń. 

Zadbaj o porządek

Nawet mała ilość mebli i rzeczy nie zapewni funkcjonalności mieszkania, kiedy będzie panował w nim bałagan. Warto mieć na uwadze, że w kawalerce, na małej przestrzeni nawet mały nieporządek sprawia wrażenie wielkiego bałaganu. Aby uzyskać funkcjonalna i powiększoną optycznie przestrzeń należy zatem utrzymywać porządek i nie zagracać przestrzeni nowymi rzeczami. 

Pamiętaj, że wybór koloru jest istotny 

Kolor mebli i ścian to kwestia gustu i preferencji, ale nie tylko. Kolory mogą być narzędziem do budowania nastroju, wizerunku oraz jasnej, przyjaznej przestrzeni. Ciemne i intensywne kolory niestety nie powiększają optycznie pomieszczeń, a wręcz przeciwnie, sprawiają że stają się ciemne, ponure i ciasne. Dostępność wielu kolorów sprawia, że nie tylko biel nadaje się ty idealnie, ale również wszelkie farby pastelowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *