Categories Ogród

Jaką myjkę ciśnieniową wybrać?

Sprzątanie, zwłaszcza dużych przestrzeni to czasochłonne zajęcie. Mycie bram, ogrodzeń, elewacji budynków, czy samochodów może być znacznie łatwiejsze, jeżeli używa się specjalistycznego sprzętu. Nie trzeba wtedy wynajmować  specjalistycznej ekipy sprzątającej. Myjki ciśnieniowe zrewolucjonizowały sprzątanie. Wyobraźmy sobie mycie basenu ogrodowego w tradycyjny sposób. Wymagałoby dużo czasu, wody, detergentów i oznaczało zmęczenie osoby myjącej basen. Użycie myjki ciśnieniowej sprawia, że mycie basenu jest szybkie, a sprzątający nie odczuwa zmęczenia.  Brzmi zachęcająco. Jak wybrać dobrą myjkę ciśnieniową?

Zastosowanie myjek ciśnieniowych

Myjka ciśnieniowa to jedno z tych urządzeń, które warto mieć w domu. Ułatwia usuwanie zanieczyszczeń z: roweru, samochodu, basenów ogrodowych, klatek schodowych murów/bram/ogrodzeń, elewacji budynku, schodów, chodników, motorów, ławek, tarasu, drewnianych mebli i narzędzi ogrodowych.Myjką ciśnieniową z łatwością usunie się pleśń, błoto i pył. Zakup tego produktu to inwestycja na długie lata.

Standardowe wyposażenie myjki ciśnieniowej

Wybierając myjkę ciśnieniową należy zwrócić uwagę na obecność takich części jak:  przewód elektryczny, wąż wysokociśnieniowy o długości od 5 do 12 metrów w zależności od modelu myjki i jej ceny, zintegrowany bęben na wąż, pistolet z komfortowym uchwytem. Wygodny, bez problemu dopasowujący się do ręki uchwyt zapewnia komfort użytkowania i umożliwia nawet wielogodzinne używanie sprzętu. Myjki ciśnieniowe mają zwykle wbudowaną funkcję, dzięki której można dostosować ciśnienie wody do rodzaju czyszczonej powierzchni i precyzyjnie umyć daną rzecz, np.: motor, samochód, taras. Myjka ciśnieniowa napędzana jest silnikiem elektrycznym. Decydując się zatem na jej zakup, trzeba zwrócić uwagę na wartość ciśnienia. Optymalne ciśnienie wody to 100-150 bar. Umożliwia ono usuwanie uporczywego brudu z kostki brukowej, a nawet z chropowatych elementów elewacji domu jednorodzinnego lub innego budynku. Myjkę należy podłączyć do ujęcia wody i źródła zasilania. Na rynku dostępne są także myjki spalinowe. Przy wyborze myjki ciśnieniowej liczy się waga i ułatwienia związane z przemieszczaniem sprzętu.

Działanie myjki ciśnieniowej

Wewnątrz urządzenia jest wbudowana wysokowydajna pompa generująca odpowiednio wysokie ciśnienie wody. Z pompy woda odprowadzana jest za pomocą wysokociśnieniowych przewodów do pistoletu natryskowego. W zestawie z myjką sprzedawanych jest kilka końcówek, np.: szczotki zwykłe, szczotki obrotowe, lanca natryskowa lub gąbki.

Wybierając myjkę ciśnieniową trzeba zastanowić, jakie powierzchnie będą najczęściej czyszczone. Na tej podstawie dobiera się myjkę pod względem parametrów i wyposażenia. Jeżeli myjka będzie używana do szybkiego czyszczenia niewielkich powierzchni: zabawek ogrodowych, roweru czy mebli ogrodowych, to lepiej wybrać mniejszy i bardziej poręczny model. Większa myjka przyda się do usuwania zabrudzeń  z elewacji budynku i czyszczenia kostki brukowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *