Categories Kuchnia

Bez tego Twoja kuchnia się nie obędzie

Wiele jest prawdy w powiedzeniu, że kuchnia to serce domu. W kuchni jest smak, wspólnie spędzony czas przy gotowaniu. Następnemu pokoleniu przekazywane są tradycje kulinarne domowników.  W kuchni poszukuje się także nowych smaków i eksperymentuje. Wyposażając kuchnię, warto zachować zasadę trójkąta roboczego i zakupić odpowiednie akcesoria codziennego użytku. W kuchni liczy się funkcjonalność i uniwersalne rozwiązania.

Kuchenne drobiazgi

Fotografie aranżacji kuchni zazwyczaj skupiają się na meblach i wkomponowaniu lodówki, zmywarki i kuchenki. Zwraca się uwagę na oświetlenie, dobór kolorów, płytki ścienne i podłogę. Wszystko wygląda luksusowo i przepięknie. W inspiracjach aranżacyjnych najczęściej brakuje najważniejszego elementu kuchni – akcesoriów kuchennych, które pochowane są w szafkach i szufladach. Bez nich nie jest możliwe przygotowanie jedzenia. Deski do krojenia, noże, przyprawniki, garnki, talerze, patelnie, formy do pieczenia, łopatki, chochle, sztućce, miseczki, sitka, podstawki pod jajka, waga, małe AGD, tarka do warzyw, chlebak, ociekacze, szklanki, kubki, filiżanki, puszki i pudełka do przechowywania produktów sypkich, to  najpopularniejsze akcesoria. Niby drobiazgi, ale bez nich nie jesteśmy w stanie przygotować i podać posiłku. Na drobiazgach skupiony jest kuchenny świat. Ważne są także przybory kuchenne

Deska do krojenia i noże

Zestaw  ostrych noży i deska do krojenia  to niezbędne akcesoria kuchenne, wręcz fundament wyposażenia kuchni. Ostre noże ułatwiają krojenie mięsa, warzyw, owoców, serów i pieczywa. Warto zainwestować w specjalny ząbkowany nóż do pieczywa. Dobrej jakości ostre noże służą przez wiele lat i nie trzeba ich wymieniać  co kilka miesięcy. Przy przygotowaniu posiłku niezbędny jest zestaw przypraw -najwygodniejszą formą są przyprawniki lub organizery na przyprawy. Ciekawym pomysłem jest wieszak na przyprawy, który jest przedmiotem funkcjonalnym i dekoracyjnym. Blat to ozdoba mebli kuchennych. Deska kuchenna zabezpiecza blat przed porysowaniem i poplamieniem.

Dokładna waga

Waga także  zalicza się do niezbędnych akcesoriów kuchennych. Umożliwia precyzyjne odmierzanie składników, co gwarantuje kulinarny sukces. Dokładne dawkowanie składników jest konieczne przy pieczeniu ciast, czy gotowaniu dla osób będących na diecie i niemowląt.  Najdokładniejsze są wagi elektroniczne, które obecnie dominują na rynku. Do wyboru są wagi kuchenne z miską i bez, kolorowe i białe oraz wzorzyste.

Kuchnia nie może się obejść bez kompletu garnków i co najmniej dwóch patelni. Najpopularniejsze są garnki emaliowe i ze stali nierdzewnej. W sprzedaży jest kilka rodzajów patelni. Przed jej zakupem warto zwrócić uwagę na wagę patelni. Ciężką patelnię trudno jest utrzymać w jednej ręce i dlatego  przygotowanie na niej posiłków  może być męczące. Kompletne wyposażenie do kuchni w niezbędne akcesoria wymaga czasu. Najlepiej zacząć od kupienia najważniejszych rzeczy, a potem dokupować kolejne przedmioty. Nie powinno się oszczędzać na garnkach, patelniach i nożach oraz na zastawie obiadowej na eleganckie przyjęcia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *