Categories Porady

Inteligentne drzwi – czy są bezpieczne?

Wielu z nas zadaje sobie pytanie czy rozwój nowoczesnych, zaawansowanych technologii jest dla nas korzyścią czy też zagrożeniem. W większości przypadków dochodzi się jednak do wniosku, iż wdrażanie tego typu rozwiązań – zwłaszcza jeśli chodzi o ochronę mieszkania lub domu – jest nie tylko komfortowe, ale także bezpieczne. Jednym z nich jest inteligentny zamek do drzwi.

Inteligentne drzwi kontra tradycyjny klucz

Jeśli jesteś właścicielem tradycyjnych drzwi, nie wyposażonych w inteligentny zamek do drzwi to z pewnością wiesz jakie to uczucie, gdy nagle uświadamiasz sobie, że nie jesteś pewien czy aby na pewno zamknąłeś drzwi wychodząc z domu lub gdy nie możesz ich odnaleźć po to, by dostać się do środka. Za sprawą nowoczesnych rozwiązań, jakie oferuje posiadanie inteligentnych drzwi (czyli takich wyposażonych w stosowny zamek) użytkownicy podnoszą poziom bezpieczeństwa, gdyż mogą otwierać i zamykać drzwi zdalnie, a do tego dostać się do wnętrza domu wykorzystując w tym celu aplikację, kartę magnetyczną, klawiaturę numeryczną lub brelok. Dodatkowo można w taki sposób ustawić niektóre z tych rozwiązań, by po kilkukrotnej, błędnej próbie otwarcia drzwi (na przykład poprzez wpisywanie błędnego kodu na klawiaturze numerycznej) załączył się alarm.

Inteligentne drzwi a zabezpieczenie przed włamaniem

Drzwi wyposażone w inteligentny zamek do drzwi stwarzają domownikom poczucie bezpieczeństwa głównie z uwagi na to, iż znacząco ograniczają ryzyko dostania się na teren posesji osób niepowołanych, na przykład złodziei lub porywaczy. W jaki sposób? Specjalne aplikacje na telefon  – zintegrowane z zamkiem do drzwi – informują domowników każdorazowo o otwarciu drzwi. Dzięki temu przebywając w pracy lub na urlopie wiesz, że do domu dostał się ktoś, kogo nie powinno tam być i możesz szybko zareagować zawiadamiając policję lub prosząc sąsiadów o weryfikację. Dodatkowo stwarzają możliwość sprawdzenia (na odległość) czy drzwi są na pewno zamknięte. Posiadanie tego typu rozwiązań eliminuje także ryzyko utraty tradycyjnego klucza, który mógłby zostać wykorzystany później do wdarcia się do domu lub mieszkania.

Inne korzyści wynikające z posiadania inteligentnych drzwi

Wśród pozostałych korzyści posiadania drzwi z inteligentnym zamkiem należy wyróżnić przede wszystkim komfort użytkowania. Dzieci zapomniały kluczy od domu? Żaden kłopot! Nie musisz zwalniać się z pracy bo to, by otworzyć im drzwi – możesz zrobić to zdalnie. Ręce zajęte zakupami? Inteligentne systemy otworzą Ci drzwi same, gdy tylko się do nich zbliżysz. Jesteś wewnątrz domu lub mieszkania, ale akurat gotujesz lub robisz inną, ważną rzecz i nie możesz udać się do drzwi, po to by otworzyć je gościom? Nie musisz opuszczać kuchni, by tego dokonać – wystarczy, że użyjesz telefonu. Wyjechałeś na wakacje, ale zapomniałeś przekazać sąsiadowi lub bliskiej osobie klucze po to by na przykład mogła zająć się roślinami w trakcie Twojej nieobecności? Posiadając drzwi z inteligentnym zamkiem do drzwi możesz otworzyć je z dowolnego miejsca na świecie.  

Inteligentne drzwi wraz z montażem zamówisz w firmie SmartDoor.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *