Categories Salon

Biura do wynajęcia w Krakowie – co musisz o tym wiedzieć?

Właściciele firm i różnych przedsiębiorstw coraz chętniej wynajmują powierzchnie użytkowe. Rynkowe ceny biur przewyższają niekiedy koszt innych nieruchomości, często jest to nieopłacalne. Nie każda rozwijająca się firma może sobie na to pozwolić. Wynajmując lokal możemy sporo zaoszczędzić. Daje nam to również większą elastyczność w przypadku potrzeby zmiany lokalizacji. Jeżeli Twoja działalność nie ma jeszcze stabilnej pozycji rynkowej, warto rozważyć takie rozwiązanie. Co warto wiedzieć o wynajmowaniu biur w Krakowie?

Kraków – miasto inwestycji

Obecnie, dawna stolica Polski jest jednym z najprężniej rozwijających się miast. Coraz więcej prestiżowych firm otwiera się na terenie Krakowa, zarówno krajowych jak i zagranicznych. Z roku na rok rekrutują mnóstwo pracowników, dzięki czemu miasto przyciąga wielu młodych ludzi z całego kraju – chętnych do pracy. Nie wspominając również o przeważającej liczbie studentów, którzy są wykształceni i gotowi by ich zatrudnić.

Biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców, wynajem biura w Krakowie to bardzo dobry pomysł. Zyskasz nie tylko szansę na rozwój swojej działalności, ale również znajdziesz bogate zaplecze potencjalnych pracowników.

Ile kosztuje wynajem biura w Krakowie?

Musimy mieć na uwadze, że im bardziej rozwinięta infrastruktura miasta, tym większa konkurencja. A to nieodłącznie idzie w parze z rosnącymi cenami wynajmu powierzchni użytkowej. Kraków do najtańszych miast nie należy, jednak rekompensuje to z pewnością większa liczba ewentualnych klientów.

Koszt biur do wynajęcia w Krakowie będzie zależny od lokalizacji. Kraków jest podzielony na dzielnice, a im bliżej centrum danej dzielnicy, tym wyższe ceny. Jeżeli Twoja firma dopiero się rozwija, nadszarpnięcie budżetu związane z tym wydatkiem może być nierozsądne. Lepiej na starcie przeanalizować możliwości Twojej działalności oraz poszukać odpowiedniego rozwiązania. Korzystając z ofert instytucji, które zajmują się wynajmem biur można niekiedy trafić na bardzo korzystne propozycje.

Ceny są bardzo zróżnicowane, a na koszty najmu ma wpływ wiele różnych kwestii. Jeżeli wynajmujemy przestrzeń w małym biurowcu, cena za metr kwadratowy waha się między 33 zł a 80 zł. W nowoczesnym budynku, który cechuje się innowacyjnym wystrojem i nowoczesną architekturą, przedział cenowy wynosi 55-59 zł.

Na co zwrócić uwagę wynajmując biuro w Krakowie?

Zanim podpiszesz umowę, warto zwrócić uwagę na pewne prawne aspekty, aby nie przepłacać za nasze biuro i uniknąć przykrych niespodzianek:

  • indeksacja czynszu,
  • opłaty eksploatacyjne – ważne, aby najemca lokalu określił czy uwzględnia w miesięcznej kwocie czynszu opłaty za parking czy wspólną powierzchnię użytkową (kuchnia, korytarz),
  • okres najmu – najlepiej podpisywać umowę najmu na czas określony, ponieważ wypowiedzenie może mieć miejsce tylko w przypadkach określonych w umowie, lub na podstawie kodeksu cywilnego,
  • warto dopytać czy obiekt jest chroniony,
  • warto wybrać miejsce z dostępnym parkingiem.

Polecamy skorzystać z pomocy odpowiednich instytucji, które zajmują się wynajmem powierzchni użytkowych. Wynajem odpowiedniego biura, dostosowanego do potrzeb Twojej branży będzie wówczas o wiele łatwiejszy.

źródło zdjęcia: pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *