Categories Salon

Gdzie ustawić narożnik w salonie?

Jeszcze przed zakupem narożnika, warto przemyśleć, gdzie go postawimy. Dlatego tutaj przedstawiamy propozycje, które pomogą znaleźć odpowiednie miejsce na kanapę narożną w salonie lub innym dużym pomieszczeniu.

Jaką kanapę narożną wybrać?

Zanim zdecydujemy się na kanapę narożną, najpierw musimy wybrać miejsce, w których chcemy ją ustawić i przede wszystkim zmierzyć ilość wolnego miejsca, aby zakupiona kanapa zmieściła się w naszym salonie.

Przed zakupem ustalmy, jakie funkcje ma spełniać kanapa narożna, czy ma być to mebel, który będzie służył nam jedynie do wypoczynku, czyli siedzenia i leżakowania w przeciągu dnia, czy ma również mieć funkcję spania. W tym ostatnim przypadku będziemy potrzebowali jeszcze więcej wolnego miejsca w pomieszczeniu.

Gdzie ustawić narożnik?

Narożnik warto oczywiście ustawić w kącie pomieszczenia to rozwiązanie jest najczęściej stosowane w średnich i mniejszych mieszkaniach. Dzięki temu oszczędzamy wolną przestrzeń.

Oczywiście narożnik możemy umieścić również na środku pomieszczenia. Pamiętajmy jednak, że w takim przypadku ten mebel podzieli przestrzeń na strefy i dobrze zakupić taki model, który będzie ciekawie prezentował się ze wszystkich stron. Producenci przewidują również takie umieszczenie narożnika, dlatego w tym celu na półkach montują funkcyjne półeczki lub kieszenie, tzw. gazetniki. Ten tym umieszczenia narożnika sprawdzi się we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim, czy amerykańskim.

Ważne jest również to, aby ustawić kanapę w taki sposób, aby oglądanie telewizji lub podziwianie ulubionego widoku za oknem było po prostu wygodne.

Wydzielenie strefy

W dużych, otwartych pomieszczeniach przy pomocy narożnika możemy wydzielić strefy. Na przykład możemy ustawić narożnik tyłem do aneksu kuchennego, czy przestrzeni jadalnianej. Tym samym wydzielamy strefę kuchenną lub jadalnianą i wypoczynkową. Dzięki temu możemy optycznie rozdzielić funkcjonalność pomieszczenia, bez konieczności stawiania ścianek.

Odpowiedni kolor

Bardzo ważnym czynnikiem przy wyborze odpowiedniego narożnika jest również odpowiedni kolor narożnika. Dlatego przed zakupem warto zapoznać się ze wzornikami kolorów tapicerki. Sklep Scandicsofa.pl oferuje darmowy wzornik materiałów, który ułatwia dokonanie odpowiedniego wyboru.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *