Categories Salon

Designerskie lampy – efektowne dodatki do salonu

Kwestia oświetlenia jest bardzo ważna – dobrze dobrane światło może być elementem ciekawej aranżacji wnętrza oraz pozytywnie wpływać na samopoczucie i koncentrację. Oświetlenie w salonie to nie tylko żyrandol, ale także kilka innych lamp, które tworzą miłą i przytulną atmosferę. Lampy ustawione w różnych punktach salonu tworzą przyjemną, sprzyjającą odpoczynkowi przestrzeń.

Najlepsze lampy do salonu

Idealna lampa do salonu łączy w sobie trwałość wykonania, najwyższej jakości materiały i niebanalny design. Tradycyjne modele, lampy wpuszczane w sufit, kinkiety, lampy biurkowe to szeroka oferta designerskich lamp, wśród których łatwo znaleźć egzemplarz idealnie pasujący do specyfiki pomieszczenia. Różnorodny fason, kształt, rozmiar i sposób mocowania sprawia, że designerskie lampy są chętnie wybierane do domu, biur, gabinetów lekarskich. Zapewniają doskonałe i efektowne wizualnie oświetlenie pomieszczenia i odciążają oczy.

Odświeżenie wnętrza

Przy okazji remontu, warto rozważyć zmianę oświetlenia. Do nowoczesnych, minimalistycznych lub industrialnych wnętrz doskonale sprawdzają się takie lampy, które zachwycają oryginalnym designem i wygodną, nowoczesną formą. Lampy wpuszczane w sufit to najnowszy trend, który zdobywa popularność ze względu na wygodę, elegancką oprawę i atrakcyjny wygląd. Dla osób, które chcą zmieniać miejsca oświetlenia pokoju, w zależności od aktualnych potrzeb, przeznaczone są lampy umieszczone na specjalnej szynie mocowanej do sufitu, która umożliwia zmianę położenia lampy w dowolnym momencie i doświetlenie wybranej powierzchni. W kolekcji lampy Shilo znajduje się kilkanaście modeli lamp umieszczanych na szynie w kolorach: białym, czarnym i szarym. Wybierając najnowocześniejsze modele, można całkowicie odmienić aranżację wnętrza bez generalnego remontu, tony kurzu i zapachu farby.

Żyrandol – centralne oświetlenie salonu i dekoracja

Nawet w nowoczesnych salonach znajdzie się miejsce na żyrandol, który rozprasza światło, ma kilka żarówek i daje oświetlenie w każdym kierunku. Nowoczesne żyrandole mają prostą formę i łagodne linie. Stwarzają wrażenie lekkości i współgrają z nowoczesnym wystrojem wnętrza. Prostota formy jest dużym atutem, ponieważ dzięki niej lampa pasuje w zasadzie do każdej aranżacji, nawet do pomieszczeń urządzonych w stylu klasycznym. Taka lampa wygląda dekoracyjne, podkreśla charakter wnętrza i przy urządzeniu salonu w stylu minimalistycznym lub industrialnym może być główną ozdobą pokoju. Żyrandol nie musi być bogato zdobiony  – prosta, nowoczesna forma sprawdza się doskonale w salonie i sypialni.

Salon to specyficzne miejsce, w którym wypoczywamy po ciężkim dni i prowadzimy życie rodzinne. Światło w salonie musi być dopasowane do wielofunkcjonalności pomieszczenia i powinno mieć kilka źródeł, np.: sufitowe i ścienne.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *