Categories Sypialnia

Jaki wybrać stelaż do łóżka? Który będzie najlepszy?

W sypialni oprócz samego łóżka, bardzo ważny jest także dobrze dobrany stelaż. To od niego zależy nie tylko nasz komfort i wygoda podczas snu, ale i żywotność materaca. Jak dobrać stelaż do łóżka? Który będzie najlepszy? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w dzisiejszym tekście.

Stelaż do łóżka pod materac – dla komfortowego snu i wygody

Podczas wyboru łóżka do sypialni istotne są nie tylko wymiary czy materiały z jakich jest wykonany ten mebel. Znacznie ważniejszą rolę odgrywa tutaj stelaż, który dopełnia ramy i stanowi podparcie dla materaca. Niestety nie każdy model będzie odzwierciedlał nasze potrzeby i oczekiwania, dlatego przed podjęciem decyzji, warto zorientować się, jakie cechy powinien posiadać dobry stelaż do łóżka. Oferta salonów meblowych jest pod tym względem bardzo różnorodna, dlatego praktyczne wskazówki mogą okazać się pomocne szczególnie wtedy, gdy takiego zakupu dokonujemy po raz pierwszy.

Wśród stelaży do łóżek jakie proponują producenci można znaleźć stelaże listwowe i stelaże segmentowe. Pierwsze z nich ze względu na przystępną cenę i dużą dostępność należą do najczęściej wybieranych rozwiązań (stelaże segmentowe to już spora inwestycja). Takie stelaże pod materac są skonstruowane z listewek, których rozstawienie, szerokość, odległość i ilość różnią się w zależności od typu danego modelu. Listwowe stelaże do łóżek w sfmeble.pl dostępne są w kilku wariantach, spośród których można wyróżnić stelaże regulowane ręcznie i elektrycznie oraz stelaże bez regulacji. Listewki w takich stelażach są najczęściej wykonane z drewna sosnowego lub bukowego.

Z regulacją czy bez – który stelaż pod materac będzie najlepszy?

Stelaż pod materac powinien być wybierany w oparciu o Wasze potrzeby, dlatego przed zakupem warto zastanowić się, czego konkretnie oczekujecie w tym temacie. Przeglądając ofertę można łatwo zauważyć, że największą część asortymentu stanowią stelaże do łóżek drewniane. Wśród takich modeli znajdziecie zarówno te z funkcją regulacji (ręcznej lub elektrycznej), jak i klasyczne stelaże listwowe nieregulowane. Stelaże z drewna to zdecydowanie najlepszy wybór, jeśli chcecie zapewnić sobie wygodę i komfort, a jednocześnie zależy Wam na solidnej konstrukcji i dobrej wentylacji materaca.

Stelaże do łóżek bez regulacji to dobra opcja dla tych, którzy szukają prostych i tanich rozwiązań. Nieregulowane stelaże listwowe można łatwo rozłożyć lub przymocować do ramy łóżka. Takie modele będą korzystnym wyborem, gdy planujecie zakup materaca sprężynowego. W przypadku materacy piankowych i lateksowych dużo lepiej sprawdzą się stelaże z funkcją regulacji. Tego typu stelaże nie tylko elastycznie reagują na ciężar i zmiany pozycji, ale i łatwo dostosowują się do indywidualnych potrzeb. Wśród modeli oferujących możliwość regulacji znajdziemy także stelaże do łóżka elektryczne które z pewnością zainteresują osoby ceniące funkcjonalność i najlepszy komfort.

Jak prawidłowo dobrać stelaż do łóżka?

Dobrej jakości stelaż powinien zapewniać prawidłowe ułożenie sylwetki i odpowiednie oparcie dla kręgosłupa. Aspektem, na który z pewnością warto zwrócić uwagę w tym zakresie, jest maksymalna waga, dla jakiej przeznaczony jest dany model – stelaże pod materace, które znajdziecie w sklepach meblowych posiadają tolerancję ciężaru od 80 do nawet 130 kg. To bardzo ważne szczególnie w przypadku wyboru stelaży do łóżka małżeńskiego, z którego będą korzystać osoby znacznie różniące się wagą. W takiej sytuacji najlepiej zdecydować się na zakup dwóch pojedynczych stelaży i dopasować każdy z nich według indywidualnych potrzeb.

Od stelaża do łóżka i położonego na nim materaca zależy najwięcej, dlatego warto dobrze przemyśleć swoją decyzję. Co prawda nie są to elementy w żaden sposób wystawione na ekspozycję, jednak pełniące ogromnie ważną rolę w kwestiach naszego zdrowia i samopoczucia. Jeśli nie posiadacie ograniczonego budżetu na ten cel to rozważcie zakup stelaża do łóżka z drewna bukowego (cieszy się opinią niezwykle trwałego) lub stelaża z funkcją regulacji. Pamiętajcie jednak przy tym, że wybrany przez Was model musi posiadać odpowiednią wysokość (optymalnie 7 cm) i rozmiar. Standardowe długości i szerokości stelaży są zwykle mniejsze o kilka centymetrów od realnych wymiarów łóżka.

1 comment

Bardzo ciekawy artykuł, zdecydowanie warto zadbać o solidny stelaż aby zapewnić sobie komfortowy sen.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *