Categories Ogród

Estetyczne i funkcjonalne oświetlenie ogrodowe

Latem, kiedy dni są dłuższe i ciepłe lubimy przebywać w ogrodzie. Aby po zmroku w ogrodzie było przyjemnie, potrzebne jest dobre oświetlenie. W ogrodzie doskonale sprawdzają się lampy proste, wręcz minimalistyczne.  Cechują się uniwersalizmem i można je stosować o każdej porze roku.

Latarnie do ogrodu

Ustawienie  lamp stojących typu słupy i latarnie ogrodowe na posesji to niezawodny sposób na doświetlenie furtki, chodników wokół domu oraz wybranych miejsc w ogrodzie. Nowoczesne latarnie ogrodowe dostępne są w różnych wysokościach. Zapewniają one dużo rozproszonego światła, więc idealnie nadają się do miejsc często uczęszczanych, np.: przy strefie rekreacyjnej w centrum ogrodu, obok altany ogrodowej lub  przy bramie wjazdowej. Przy ustawianiu wysokich latarni ogrodowych, trzeba pamiętać o tym, że ich światło nie może przeszkadzać sąsiadom. Proste nowoczesne formy znakomicie wkomponowują się w otoczenie domu o nowoczesnej, jak i klasycznej architekturze.  Wszystkie nowoczesne latarnie ogrodowe są wodoodporne. Dodatkowo solidna konstrukcja opraw oraz wysoko umieszczone źródło światła sprawia, że ogród wygląda wręcz bajkowo i jest miejscem bezpiecznym wieczorem i podczas deszczowej aury.

Reflektor ogrodowy led

Reflektory zewnętrzne

Reflektory zewnętrzne LED to ciekawy sposób oświetlenia ogrodu – pięknie eksponują wszystko, co znajdzie się w zasięgu ich światła. Tworzą fantastyczny efekt świetlny przy altance, basenie, oczku wodnym, przy wybranych roślinach, czy rzeźbach ogrodowych. Wiązkę światła można ukierunkować w dowolny sposób. Ich obudowy wytrzymują  ekstremalne warunki: śnieg, deszcz, upały, silne wiatry, a nawet grad. Nie szkodzi im także zmienna temperatury. Dzięki niewielkim rozmiarom można je zamontować w każdym miejscu bez konieczności okablowania. Są one energooszczędne i korzystnie wpływają na estetykę ogrodu.

Latarenki ogrodowe – małe przenośne oświetlenie

Latarenki ogrodowe to propozycja dedykowana miłośnikom spędzania wiosennych i letnich wieczorów w przestrzeni przydomowej. Ślicznie doświetlają taras, ogród lub altankę i jednocześnie wydobywają urodę z roślin oraz wszelkiego typu dekoracji ogrodowych.  Przenośne latarenki ogrodowe sprawdzą się także podczas urlopu pod namiotem, wieczornych spacerów w lesie, czy w parku. Zapewnią bezpieczeństwo użytkownikom i oświetlą drogę. Latarenki są lekkie i mają poręczne uchwyty. Są to lampy wodoodporne – nie szkodzi im deszcz ani zraszacze. Eleganckie i proste w formie wpisują w aranżację każdego ogrodu, czy tarasu.

latarenka led na taras

Dekoracja świetlna to ważny element aranżacji przydomowej przestrzeni. Odpowiednio dobrane oświetlenie ogrodowe umożliwia stworzenie cudownej kompozycji świetlnej w naszym przydomowym zieleńcu, która pozwoli wyeksponować wszystkie najpiękniejsze i najczęściej użytkowane elementy ogrodu i posesji. To właśnie oświetlenie sprawia, że nasza posesja i przydomowy zieleniec nabierają wyjątkowego charakteru. Światło podkreśla piękno zieleni i kolory  kwiatów po zapadnięciu zmroku.

słup oświetleniowy miejski led

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *