Categories Porady

Gdynia – apartamenty nad morzem dla miłośników modernizmu

Pandemia odwróciła trendy. Zamiast wybierać na urlopy coraz bardziej egzotyczne destynacje wiele osób postanowiło – zmuszonych przez zamknięte granice – odkryć piękno rodzimej przyrody i architektury. Polacy tłumnie wyruszyli więc na Mazury, Warmię, w polskie góry, a przede wszystkim – na Pomorze. Kochasz miasta, ale Gdańsk i Sopot już Ci się znudziły? Marzy Ci się miasto z charakterem, a w nim przestronny i klimatyczny apartament? Gdynia to doskonały wybór!

Apartament Gdynia – wyjątkowa historia

Wiesz, jak krótka jest historia Gdyni? Dzisiaj to najliczniej zamieszkane miasto w Polsce, które nie jest siedzibą województwa. Ale jeszcze sto lat temu było zaledwie małą osadą rybacką, którą w II Rzeczpospolitej – na skutek niepewności związanej z przynależnością narodowościową Gdańska – postanowiono przekształcić w miasto portowe. I tak też się stało. Dzięki temu, że miejscowość zbudowano od podstaw, nie znajdziesz tu żadnych zabytków wcześniejszych epok – po renesansową czy barokową architekturę musisz wybrać się do pozostałych miast Trójmiasta. Miłośników architektury modernizmu, którzy zdecydują się tu na wynajem krótkoterminowy, Gdynia uraczy jednak prawdziwymi skarbami. Jeśli chcesz poznać polski modernizm od podszewki, postaw na apartamenty Gdynia. Wynajem mieszkania do własnej dyspozycji do gwarancja spokoju, prywatności i satysfakcji.

Modernistyczna Gdynia – apartamenty nad morzem

Jedno z nazwisk, które w kontekście gdyńskiej architektury trzeba zapamiętać, to Wacław Tomaszewski. Ten wybitny architekt zostawił po sobie naprawdę wiele imponujących budynków – kto wie, może w którymś z nich wynajmiesz apartament? Gdynia zawdzięcza mu tak wiele, że trudno ująć to w jednym wpisie. Skupmy się więc na kilku perełkach.

Imponująco wygląda gmach sądu rejonowego przy placu Konstytucji. Jego wygięta półkolista bryła robi wrażenie już z daleka. Przy odrobinie szczęścia uda Ci się wejść do środka i zobaczyć na żywo świetnie zachowane wnętrza, meble, a nawet stolarkę. Obojętnie nie przejdziesz także koło Państwowego Instytutu Meteorologicznego na ul. Waszyngtona. Ten budynek został przez Tomaszewskiego ukończony na podstawie wcześniejszego projektu, dzięki któremu zyskał charakterystyczne detale w stylu późnego art deco. Uwagę zwraca górująca nad budynkiem wieża pomiarowa utrzymana w stylu czystego modernizmu.

Wynajem krótkoterminowy – Gdynia uniwersytecka

Spośród innych projektów Tomaszewskiego warto jeszcze wymienić budowle usytuowane na ul. Morskiej, w dzielnicy Grabówek. Warto tam zajrzeć na przykład przy okazji wizyty w Chylonii. W latach 20. XX wieku w dzielnicy zaplanowano kompleks szkół zawodowych, budowę ukończono, a obecnie mieści się tam Uniwersytet Morski i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Budynki inspirowane estetyką ekspresjonizmu zwracają uwagę swoją monumentalną bryłą, fakturą na elewacji i detalem zaczerpniętym z art deco. Warto spróbować przejść przez efektowne drzwi zwieńczone łukiem i sprawdzić, jak wygląda to wewnątrz. Kto wie, może zafascynowany wrócisz tam na studia?

Gdynia apartamenty – noclegi w centrum Gdyni

To nie wszystkie architektoniczne skarby, jakie kryje w sobie to nadmorskie miasto. Kolejnych warto poszukać na własną rękę, wybierając się tu na city break, dłuższą wycieczkę albo decydując na wynajem krótkoterminowy. Gdynia udostępnia swoim gościom wiele pięknych apartamentów dopasowanych do stylu ich podróży i wymagań dotyczących zarówno lokalizacji, jak i liczby gości czy rodzaju wyposażenia. Noclegi nad morzem załatwiane za pośrednictwem Sun & Snow to gwarancja jakości i bezpieczeństwa – w obiektach rygorystycznie przestrzegane są wszystkie zasady reżimu sanitarnego. Urlop w Polsce nie musi być nudny – znajdź coś, co Cię fascynuje, i podążaj tym śladem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *