Categories Salon Sypialnia

Jak wykorzystać potencjał luster ozdobnych w wystroju wnętrza?

Lustra dekoracyjne są często ulubionym tematem rozmów entuzjastów różnych koncepcji aranżacji wnętrz. Wspomniany typ luster jest często niedoceniony, co przejawia się w deprecjonowaniu wpływu bogato zdobionych luster na atmosferę panującą we wnętrzu konkretnego pomieszczenia. Z tego właśnie powodu warto głębiej zastanowić się nad szerokimi możliwościami wykorzystania eleganckich luster w wystroju wnętrz.

Gdzie umiejscowić oryginalne lustro dekoracyjne

Istnieje wiele alternatywnych odpowiedzi na pytanie, gdzie powinny zostać powieszone lustra ozdobne. Najpopularniejszą opcją jest oczywiście klasyczny przedpokój, który – poprzez wkomponowanie oryginalnego lustra – staje się po prostu ładniejszy i sprawia wrażenie większego. Nie da się bowiem podważyć faktu, że szklane elementy powiększają optycznie przestrzeń, co ma szczególne znaczenie w przypadku wąskich korytarzy. Kolejnym miejscem, gdzie znakomicie sprawdzą się estetyczne lustra, jest łazienka. Poranna toaleta staje się dużo przyjemniejszą czynnością, gdy możemy w międzyczasie podziwiać starannie wykonane designerskie lustro. Innym rozwiązaniem jest po prostu salon. W tym reprezentacyjnym pomieszczeniu można poeksperymentować z takimi opcjami jak na przykład umieszczenie luster naprzeciwko okna lub skomponowanie z miniaturowych luster oryginalnej mozaiki. Jako uzupełnienie warto dodać, że lustra o ciekawej stylistyce można bardzo łatwo wkomponować w wystrój sypialni, umieszczając je na przykład nad wezgłowiem łóżka albo wykorzystując je jako element damskiej toaletki.

Ogólne uwagi na temat wykorzystania ozdobnych luster w aranżacji wnętrz

Podjęcie optymalnej decyzji o umieszczeniu dekoracyjnego lustra w konkretnym pomieszczeniu wymaga sporej wyobraźni i wyczucia estetyki. Trzeba bowiem zadać sobie podstawowe pytanie: jaki widok będą one odzwierciedlać? Następnie warto przyjrzeć się uważnie tym elementom wnętrza, które już tam są i zastanowić się nad tym, jakie lustro — pod względem kształtu, rozmiary i koloru obramowania — będzie najbardziej adekwatnym dopełnieniem całości. Podczas tego typu rozważań wykorzystać swoją kreatywność i pokusić się o bardziej niestandardowe rozwiązania. Wcale nie musimy umieszczać lustra jako samodzielnego elementu na ścianie. Być może mamy już w pokoju na przykład jakieś małe obrazki albo grafiki. W takim przypadku można pokusić się na przykład o inspirującą kompozycję złożoną z minimalistycznych grafik i malutkich luster. Taki niestandardowy zabieg z pewnością doda szczyptę pikanterii wnętrzu naszego pokoju.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *