Categories Sypialnia

Wybór idealnej szafy na wymiar

Sypialnie w naszych mieszkaniach bardzo często są niewielkie. Jednocześnie muszą być pokojami, w których odpoczywamy, przechowujemy ciuchy i pracujemy. Jak zaprojektować szafę w sypialni, by była funkcjonalna i estetyczna?

Jedna czy kilka?

Urządzając mieszkanie często zastanawiamy się, czy korzystniejszym wyborem będzie zakup jednej, dużej szafy, czy może kilku komód ustawionych w różnych pokojach?

Wbrew pozorom komody ustawione w różnych pokojach będą zabierały więcej miejsca niż jedna, duża szafa na miarę. Dodatkowo decydując się na szafę na miarę unikniemy szukania ulubionych ciuchów po różnych komodach. Wszystko będzie uporządkowane w jednym miejscu. Dzięki temu możemy posegregować garderobę na letnią i zimową. W niewielkiej sypialni liczy się wykorzystanie każdego centymetra powierzchni i właśnie taką możliwość dają szafy na miarę.

Dopełnienie aranżacji

Szafy w sypialny muszą być dopełnieniem aranżacji sypialni. Styl szafy musi odpowiadać stylowi, w jakim zaaranżowaliśmy sypialnię. Na jakie fronty można sobie pozwolić do sypialni?

Dobrym rozwiązaniem do małej sypialni są szafy na miarę, których drzwi będą posiadały lustra. Optycznie powiększą one pomieszczenie. Sprawią, że sypialnia będzie bardziej przestronna. Kolejnym rozwiązaniem jest zastosowanie frontów, które zleją się z kolorem ścian. Aranżując tak dużą szafę na miarę musimy pamiętać o jednej zasadzie. Jednolite, gładkie fronty, brak okuć, ozdobnych ram, czy uchwytów pozwoli na uzyskanie szafy na miarę, która sprawi wrażenie jednolitej, monochromatycznej płaszczyzny.

Trudne zadanie

Chcąc maksymalnie wykorzystać niewielka sypialnie można pokusić się o zaprojektowanie szafy na miarę, która będzie narożna. Jest to bardzo ergonomiczne rozwiązanie. Szafy narożne są pojemne, a jednocześnie dzięki zastosowaniu skosów i zaokrągleń mogą wyglądać delikatnie i subtelnie. Narożne szafy na miarę mogą być połączeniem drzwi przesuwanych z uchylnymi. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie drzwi składanych. Takie szafy z jasnymi frontami będą wyglądały lekko i estetycznie.

Wybór szafy na miarę trzeba bardzo dokładnie przemyśleć, gdyż jest to mebel, który musi być funkcjonalny i dobrze zaaranżowany by dobrze wywiązywał się ze swego zadania. Szafy, które są eleganckie i praktyczne można zamówić w Indeco http://www.indecoszafynamiare.pl/ czyli firmie, która oferuje najwyższej jakości meble w pięknym wzornictwie i atrakcyjnych cenach.

1 comment

Ja to proponuję przy małych sypialniach rozważać szafy z drzwiami uchylnymi. Jedyny warunek że musi być miejsce na otwarcie drzwi. System drzwi przesuwnych to około 7 centymetrów z głębokości szafy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *