Categories Sypialnia

Kołdra obciążeniowa – dlaczego warto wybrać ją do swojej sypialni?

Na pewno słyszałeś/słyszałaś o kołdrach obciążeniowych, ale czy wiesz, jak się je poprawnie stosuje i jakie korzyści mogą Ci przynieść? Poznaj zalety tego rozwiązania i sprawdź, dlaczego warto w taki wyrób wyposażyć swoją sypialnię. Być może pościel sensoryczna będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.

Kołdry obciążeniowe – z czym wiąże się ich użycie?

Używając kołdry sensorycznej pobudzimy tzw. czucie głębokie, zwane także propriocepcją. Dzięki receptorom zlokalizowanym w mięśniach oraz sąsiednich tkankach możemy prawidłowo określać położenie własnego ciała w przestrzeni. Gdy czucie głębokie zawodzi, dochodzi do trudności z koordynacją ciała. W rezultacie mogą pojawić się problemy w wykonaniu niektórych ruchów. Kołdra obciążeniowa przeciwdziała temu zjawisku, stymulując czucie głębokie i przyczyniając się do odpowiedniego napięcia mięśni.

Produkty tego typu używane są w terapii sensorycznej dzieci i dorosłych. Możemy ich także używać na własną rękę i w ten sposób cieszyć się następującymi korzyściami:

  1. zmniejszenie poziomu stresu i lęku
  2. zmniejszenie apatii, nadpobudliwości, rozdrażnienia
  3. wsparcie w walce z bezsennością czy płytkim snem
  4. pomoc w leczeniu zespołu niespokojnych nóg

Na korzyści z użycia takiego rozwiązania jak kołdra obciążeniowa, wskazują też osoby borykające się m.in. z chorobą dwubiegunową, depresją czy zespołem stresu pourazowego.

3niebieska-koldra-zlozona-i-odizolowana-na-bialym.jpg

Kołdra obciążeniowa w Twojej sypialni

Stres to coś, z czym boryka się większość nas. Jeśli napięcie i lęk utrudniają nam życie, warto zgłosić się do terapeuty, który doradzi nam odpowiednie postępowanie. Jeśli jednak zależy nam po prostu na większym wyciszeniu i relaksie, wypróbujmy kołdrę obciążeniową. Wywiera kojący nacisk na ciało, przynosząc komfort. Nie ma powodów, by martwić się o to, że odczujemy twarde wypełnienie – nowoczesne, profesjonalnie wykonane wyroby składają się ze szklanych mikrokulek, które są niewyczuwalne w dotyku. Co ważne, kołdra obciążeniowa dla dziecka i dla dorosłych może być użytkowana w sypialni alergików, bo wypełnienie jest antyalergiczne.

Co jeszcze jest ważne?

Nowoczesna pościel sensoryczna może stanowić modną ozdobę sypialni. Wszystko dlatego, że profesjonalne modele dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych i wzorach. Niezwykle ciekawie przedstawia się też oferta dla dzieci – kołderki sensoryczne dla najmłodszych zachwycają bajecznymi printami i nasyconą kolorystyką. Kupując taki dodatek do domu, musimy pamiętać o tym, że kołdry obciążeniowe nie mają funkcji grzewczej. Jeśli więc wyposażamy sypialnię w takie nakrycie, pamiętajmy o zadbanie o dodatkowe źródło ciepła. Poszukujmy fachowych rozwiązań, wyróżniających się dopracowanym wykonaniem z naturalnych materiałów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *