Categories Ogród

Najpopularniejsze w Polsce znaki drogowe – gdzie je kupić?

Znaki drogowe są nieodłącznym elementem ruchu drogowego. Nie bez powodu – to one służą bezpiecznemu poruszaniu się pojazdem po ulicach. Dzięki znakom drogowym każdy uczestnik ruchu wie, gdzie może jechać i w którym momencie.

Podział znaków drogowych

Znaki drogowe powinien znać każdy uczestnik ruchu drogowego. Dzięki temu zadba o bezpieczeństwo swoje i innych. Dzielimy je na pionowe i poziome. Znaki pionowe występują w postaci tarcz, tablic z napisami lub symbolami, które występują również w postaci znaków świetlnych, a znaki poziome występują w postaci linii, napisów i symboli umieszczonych na nawierzchni drogi.

Znaki drogowe dzielą się również na: znaki ostrzegawcze, zakazu, nakazu, informacyjne, kierunku i miejscowości. Znaki drogowe są niezwykle ważne. Każdy, kto robi prawo jazdy musi przede wszystkim wykazać się wiedzą z zakresu znaków drogowych, jak teoretycznych zasad poruszania się po jezdni. Znaki drogowe umieszcza się w każdym mieście, większym lub mniejszym, a nawet na wsi. Są one potrzebne każdemu z nas.

Wygląd znaków drogowych

Znaki drogowe powinny być przede wszystkim wykonane z jak najlepszych materiałów. Muszą służyć kierowcom przez wiele lat, a więc ważne, aby ich jakość była jak najwyższa.

Takie znaki wymienia się dość rzadko, dlatego że już sama ich produkcja odbywa się pod okiem specjalistów.

Znaki drogowe mają również zróżnicowaną wielkość, a ich rozmiar zależy głównie od przeznaczenia. Znaki drogowe mini mocuje się na przykład na słupkach przeszkodowych i tablicach kierujących, na drogach w obszarze zabudowanym, znaki drogowe małe na drogach gminnych, średnie na drogach powiatowych, na jednojezdniowych drogach krajowych i wojewódzkich, na łącznicach autostrad i dróg ekspresowych, a duże na drogach ekspresowych, na drogach dwujezdniowych poza obszarem zabudowanym.

Jakie są najpopularniejsze znaki drogowe w Polsce?

Pewien producent znaków drogowych przygotował zestawienie w którym umieścił najpopularniejsze znaki drogowe w Polsce. Należą do nich:

  • Znak stop (B-20);
  • Ustąp pierwszeństwa pojazdu (A-7);
  • Droga z pierwszeństwem (D-1);
  • Koniec drogi z pierwszeństwem (D-2);
  • Zakaz wjazdu (B-2);
  • Zakaz ruchu w obydwu kierunkach (B-1);
  • Droga dla rowerów (C-13);

Warto pamiętać, że w każdym kraju popularność znaków drogowych może być różna. Wszystko zależy od tego, jakie tendencje lub przyzwyczajenia mają kierowcy oraz na co w danym kraju należy zwrócić uwagę lub co wyeliminować.

Gdzie można zakupić znaki drogowe?

Miejscem, gdzie można zakupić znaki drogowe, jest przede wszystkim Internet. Każda sprzedaż obejmująca znaki drogowe powinna odbywać się legalnie. Warto pamiętać, że znaku drogowego nie można postawić gdzie się chce. Jest to możliwe jedynie za pozwoleniem. Znaki drogowe przede wszystkim kupują osoby lub instytucje uprawnione do postawienia znaku drogowego. Jeśli potrzebujemy jednak zakupić znak drogowy, rozsądnym miejscem będzie sklep, który oferuje znaki drogowe.

 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *