Categories Łazienka

Nowe spojrzenie na fugę. Niewielki detal, wielki efekt

Urządzając wnętrze, zwykle koncentrujemy się na elementach, które będą grały w nim pierwszoplanową rolę – tę estetyczną i tę funkcjonalną. Starannie planujemy rozkład pomieszczeń, z uwagą wybieramy materiał oraz kolorystykę mebli, dokładnie analizujemy również ofertę płytek. Warto przy tej okazji pamiętać o odpowiednim doborze fug – idealnie dopasowane dodadzą blasku każdej aranżacji.

sopro aranżacją z fugą
sopro aranżacją z fugą

Coś wyróżniającego, coś błyszczącego

Jednym z zauważanych tegorocznych trendów aranżacyjnych jest odchodzenie od surowego minimalizmu, który od kilku sezonów gościł nie tylko w łazienkowych wnętrzach. Dziś, coraz odważniej podchodzimy do domowych kompozycji i bez obaw stawiamy na kontrasty. Jeśli posłużymy się nimi podczas wyboru koloru okładzin i fugi – efekt będzie stylowy, a zarazem wyrazisty i niezwykle oryginalny. –Połączenie białych płytek i ciemnych odcieni Sopro DF 10, np. Antracytu 66, Czerni 90 czy Bazaltu 64 to doskonały sposób na wyróżnienie pomieszczenia i nadania mu nietuzinkowego charakteru. Dynamiczne, zgeometryzowane powierzchnie w wersji black&white pasują zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz. Podobny efekt uzyskamy, wprowadzając do pomieszczeń duety czerwonej czy żółtej ceramiki i ciemnych fug – podkreśla Daria Bielska-Muszalik, Kierownik Produktu w firmie Sopro.

Do wnętrz powracają również odważne, połyskujące złocistości. Te, zdobią nie tylko designerskie dodatki dekoracyjne w postaci zestawów łazienkowych, lamp czy ram luster, ale także podłogi oraz ściany. – Szukając rozwiązania, idealnie wpisującego się w założenia nowoczesnego stylu glamour, warto postawić na fugę uszlachetnioną brokatem, która doskonale „zagra” z urokliwą mozaiką i ciekawym oświetleniem. Do wyboru mamy wersję z rozświetlającym złotem lub metalicznym srebrem – w obu wydaniach, zarówno dekoracje ścienne, jak i podłogowe zaprezentują się naprawdę oryginalnie – podpowiada ekspert firmy Sopro.

sopro aranżacją z fugą
sopro aranżacją z fugą

Wielkie formaty, jednolita powierzchnia

We współczesnych projektach domów ogromną rolę odgrywa przestrzeń. Jej doskonałym wypełnieniem stają się dziś wielkoformatowe płytki gresowe, zachwycające bogactwem wzorów oraz różnorodnością kolorów. To propozycja dla odważnych, którzy nie boją się eksperymentów, a za priorytet aranżacyjny obrali szyk i ponadczasową elegancję.

– Decydując się na materiały okładzinowe inspirowane powierzchnią kamienia naturalnego, betonu czy marmuru, pamiętajmy, by nie odciągać uwagi od ich niezwykłej faktury. Połączmy je zatem z fugą o barwie zbliżonej – czernią, bielą i odcieniami szarości, których w palecie fugi DF 10 znajdziemy aż 7 – od ciepłego Srebrno-szarego 17, przez chłodny Manhattan 77, aż po zdecydowany Kamienno-szary 22 – podkreśla Daria Bielska-Muszalik, ekspert firmy Sopro.

Takie duety stworzą harmonijne, pełne klasy zestawienia, będące doskonałym tłem dla stylowych mebli i wysmakowanych dekoracji – niezależnie czy tworzymy kompozycję minimalistycznej łazienki, przestronnego salonu czy nowocześnie zaprojektowanej kuchni.

Klasyka w nietuzinkowym wydaniu

sopro aranżacją z fugą
sopro aranżacją z fugą

Drewniana podłoga nigdy nie wyjdzie z mody – nie tylko doskonale ociepla wnętrze, ale w zależności od wybranych dodatków, nada mu sielski, rodzinny charakter lub doda niezwykle eleganckiego, wyrafinowanego szyku. Niestety, ten materiał ma też swoje ograniczenia, stąd rosnąca popularność płytek ceramicznych, imitujących nawet najdrobniejsze detale drewnianych desek. Co więcej, taka ceramika nie musi jedynie ozdabiać tylko podłogi – z jej pomocą można zaakcentować poszczególne strefy, upiększyć wybraną ścianę lub wykorzystać w aranżacji „total look”.

Idealnym dopełnieniem drewnopodobnej okładziny stanie się szeroka paleta beżo-brązów fugi Sopro DF 10, stworzona z myślą o takich właśnie kompozycjach. Do wyboru mamy między innymi wyraziste tony, np. Kasztan 50, Mahoń 55, Heban 62 czy Saharę 40 oraz ich delikatne, ciepłe odpowiedniki – Beż bahama 34, Pergamon 27, Jaśmin 28, Anemon 35 i wiele innych. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że prezentują się doskonale zarówno w postaci subtelnych połączeń,  jak i zestawień jasnych i ciemnych odcieni. Niezależnie od wybranego duetu, naturalne barwy ziemi wprowadzą do naszego wnętrza spokój i harmonię, a tym samym pomogą nam się zrelaksować i znaleźć ukojenie po pracowitym, pełnym wyzwań, dniu.

Dobry czas na zmiany

sopro df10
sopro df10

Jeśli tej wiosny planujemy odświeżenie domowych wnętrz, a listę budowlano-remontową otwiera wymiana okładziny ceramicznej, warto zwrócić uwagę na nową fugę DF 10, która stanie się mocnym detalem kompozycyjnym – niezależnie od stylu aranżowanych pomieszczeń.

– Innowacyjne, najwyższej jakości komponenty i bardzo drobne kruszywo sprawiają, że fuga jest jeszcze łatwiejsza w obróbce, a jej powierzchnia idealnie gładka. Spoina jest niezwykle odporna na wnikanie wody i brudu, przez co łatwo utrzymać ją w czystości, zaś specjalna receptura, wzbogacona o nowatorską formułę antybakteryjną, aktywnie przeciwdziała rozwojowi pleśni i mikroorganizmów. Obecność cementu glinowego zapobiega tworzeniu się osadów wapiennych, gwarantując trwałość koloru przez  długi okres użytkowania. Całość wspiera licencja EMICODE® wg GEV: EC1PLUS – w trakcie zabudowy, jak i po związaniu, zaprawa jest więc całkowicie bezpieczna dla ludzi i zwierząt. Sopro DF 10 można stosować w zakresie od 1 do 10 mm szerokości spoiny, a każdy z wariantów kolorystycznych można uszlachetnić złotym lub srebrnym brokatem, co dodatkowo zwiększa możliwości aranżacyjne  – podkreśla Daria Bielska-Muszalik, ekspert firmy Sopro.

Fugę charakteryzuje wysoka wytrzymałość, odporność na ścieranie i obniżona absorbcja wody (klasyfikacja CG2 WA zgodnie z PN-EN 13888). Już po 2 godzinach można po niej chodzić, a pełną wytrzymałość na obciążenia osiąga po ok. 12 godzinach.

Gotowi na wiosenne zmiany domowych aranżacji?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *