Categories Ogród

Nowoczesne meble ogrodowe – relaks i zabawa

Ogród to prywatna, zielona przestrzeń służąca do relaksu i aktywnego wypoczynku. Ważne są w nim rośliny i jakaś przestrzeń, gdzie można spełnić wolny czas. Wymaga sporo pracy, zwłaszcza przy roślinach, ale w zamian daje właścicielom  piękne kolory, cudownie wyglądające rośliny, warzywa i owoce. Aby w pełni zrelaksować się w ogrodzie, przydają się odpowiednie meble ogrodowe.

Styl i urok

Teoretycznie można wynieść do ogrodu jakiś stół i kilka krzeseł, aby wypić kawę.  Nie chodzi o to, aby ogród był „jakiś”, trochę traktowany po „macoszemu”. Może być przecież wspaniałym miejscem, w którym przebywanie będzie przyjemnością. Oferta nowoczesnych mebli ogrodowych jest ogromna. To nie tylko stolik i kilka krzeseł. Mamy do wyboru zestawy wykonane z różnorodnych materiałów, które zmieniają ogród w zielony salon.  Nowoczesne meble ogrodowe łączą w sobie funkcjonalność, podwyższona wytrzymałość na warunki atmosferyczne.  Wybierając meble do ogrodu, warto zwrócić uwagę również na ich design – muszą przecież idealnie komponować się z charakterem ogrodu i  stworzyć miłą dla oka i harmonijną przestrzeń, która zaprasza do przebywania, zabawy i relaksu. 

Stół i dodatki

Najpopularniejsze zestawy to komplety mające stół i krzesła lub stół, krzesła i kanapę albo 2 lub 3 kanapy ze stołem. Można też zdecydować się na kupno stołu z ławkami lub stołu z krzesłami i ławkami. Najbardziej funkcjonalne są zestawy z sofami ogrodowymi lub 4-6 krzesłami. Chętnie kupowane są meble drewniane i technorattanowe. Są to meble wytrzymałe na warunki pogodowe, trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości. Niektóre krzesła mają regulowane oparcia, dzięki czemu można zawsze przyjąć wygodną pozycję. Nogi krzeseł i stołu mogą być wykonane z drewna lub malowanej proszkowo, stalowej ramy. Różnorodne nowoczesne meble ogrodowe są dostępne w wielu sklepach online. Oprócz klasycznych mebli warto wstawić w ogrodzie leżak ogrodowy. Trwałe leżanki do opalania się mogą mieć stałą konstrukcję lub regulowane oparcie pod plecy, które umożliwia  najwygodniejszej pozycji. Nowoczesne leżaki cechują się ciekawym wzornictwem.

Poczuć wiatr we włosach

Wytrzymałe huśtawki na taras umilają czas w ogrodzie lub na tarasie. Można usiąść z książką lub drugą osobą i poczuć wiatr we włosach. Do wyboru są huśtawki drewniane, materiałowe lub wiszące. Bogaty wybór kształtów i kolorów pozwala na dopasowanie huśtawki, która pięknie będzie prezentowała się w ogrodzie. Huśtawki ogrodowe sprawdzają się także na tarasie.

Wygodnie urządzony ogród to wspaniała przestrzeń do wypoczynku i zabawy dla całej rodziny.  Przebywanie w ogrodzie odpręża, dotlenia i uwrażliwia na piękno natury.  Nawet niewielki ogród można funkcjonalnie urządzić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *