Categories Porady

Okna Linear Q4 Line dopełnią aranżacje domu w stylu skandynawskim lub industrialnym

Obecnie okna powinny mieć nie tylko doskonałe parametry techniczne, czyli odpowiednią izolację termiczną, akustyczną i niski współczynnik przenikana ciepła, ale również przy tym wszystkim powinny zachwycać swoją estetykę i pasować do poszczególnych aranżacji domu. Nowy system Linear Q4 Line dopełni stylistykę skandynawską i sprawi, że stanie się ona spójna, a we wnętrzu będzie się przyjemnie przebywało. Podkreśli także surowość stylu industrialnego. Warto dowiedzieć się więcej na jego temat. Gdzie się sprawdzi?

Linear Q4 Line – budowa, która zapewnia ciepło w duchu hygge i ociepla surowe industrialne wnętrza.

Okna z PVC nie muszą mieć klasycznych, szerokich ram, bo możliwe jest ich zminimalizowanie na rzecz większych przeszkleń, do złudzenia przypominających stolarkę aluminiową. Wszystko dzięki systemowi Linear Q4 Line. W tym przypadku zastosowano technologię STV®, która polega na szkleniu statycznym na sucho. Dokładnie oznacza to klejenie za pomocą taśmy dwustronnej szkła i profilu skrzydła przy zachowaniu tradycyjnego klockowania. Taka metoda sprawia, że możliwe jest budowanie okien bez stali w skrzydle, a także takich o podwyższonej statyce – ze stalą w skrzydle. W przypadku Linear Q4 Line występują stalowe wzmocnienia. Same profile są 6-komorowe, a skrzydła 5-komorowe. Ramki dystansowe stworzone z tworzywa sztucznego i blachy ze stali szlachetnej gwarantują lepszą izolacyjność termiczną w połączeniu z wielokomorową budową i potrójnym uszczelnieniem okna przy użyciu tworzywa EPDM. Dzięki tym ostatnim do wnętrza nie przenika również wilgoć, co jest niezwykle istotne dla utrzymania zdrowego mikroklimatu we wnętrzu, który sprzyja osobom w nim przebywającym, ale również trwałości wyposażenia. W końcu zbyt duża wilgoć wpływa na gorsze parametry wytrzymałościowe elementów wykonanych z drewna. Kiepskie uszczelki sprawiają, że wiatroszczelność także jest na niskim poziomie, a przecież wnętrze w stylu skandynawskim i duchu filozofii hygge powinno zapewniać ciepło, nie tylko domowego ogniska, ale również to realne. Zatem okna Linear Q4 Line mogą świetnie się sprawdzić dla zapewnienia odpowiedniej izolacji termicznej i utrzymania komfortowej temperatury oraz wymiany powietrza. Okna Linear Q4 Line mogą sprawdzić się także we wnętrzach industrialnych i to nie tylko ze względu na dobór odpowiedniej okleiny, ale również wprowadzenia do wnętrza więcej ciepła dzięki niskiemu współczynnikowi Uw wynoszącemu 0,73 W/m2K. Oznacza on mniejsze straty ciepła wytworzonego w ramach systemu ogrzewania.         

Design i estetyka Linear Q4 Line zapewni efekt przestronności, jasności lub odważnych kontrastów 

Okna Linear Q4 Line są smukłe i kanciaste, zatem świetnie sprawdzają się do nowoczesnych wnętrz. Jednak budowa profili i skrzydeł to nie wszystko, bo liczy się także, a może nawet przede wszystkim estetyka, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę dopasowanie do danej aranżacji wnętrza. Otóż do wyboru jest 58 różnych oklein, począwszy od standardowych, przez metaliczne, jednolite i matowe strukturalne aż po drewnopodobne i RealWood®. Dla efektu przestronności i jasności, który jest ważny w skandynawskich wnętrzach można wybrać białą matową powierzchnię okna. Jednak gdy ściany są białe, a we wnętrzach dominuje biel, to można nieco to przełamać, zachowując jasną aranżację i wybrać odcień szary jedwabny lub dąb skandynawski z palety RAL dla oklein okiennych. We wnętrzach można również odważnie sięgać po kontrast. Nie musi być on jednak bardzo wyrazisty. Jednak w industrialnej aranżacji dla podkreślenia surowego charakteru zamiast białej okleiny okiennej, można zdecydować się na czarną i matową. Kolory są na tyle klasyczne, że można dopasować je do wielu aranżacji. Poza strukturami drewna mamy tu gładkie połyskujące i błyszczące w odcieniach szarości, beżu, brązu, a także złota, czy srebra. Mimo wąskich ram, estetyka Gealan Linear jest bardzo ważna, a okna mogą współgrać z wykończeniem ścian i podłóg.

Sprzedaż i produkcja nastawione na eko rozwiązania, czyli dlaczego warto wybrać Linear Q4 Line 

Poprzez okna Linear Q4 Line można podkreślić nie tylko charakter danej aranżacji, ale również ekologiczne podejście do designu użytkowego. Warto wiedzieć, że do produkcji okien używane są materiały pochodzące z recyklingu. Precyzyjnie rzecz ujmując powstaje z nich rdzeń profili okiennych. To jednak nie wszystko, bowiem na ekologię wpływa także sprzedaż. Każda sprzedana sztuka okien z systemu Linear Q4 Line to dodatkowe zasadzone drzewo. To kolejna motywacja, by sięgnąć właśnie po takie rozwiązanie. Co więcej, firma biorąc aktywny udział w procesach recyklingowych w samym 2021 roku zmniejszyła emisję CO2 o 764 tony!  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *