Categories Porady

Odpowiedni środek do zabezpieczenia drewna? Lakierobejca!

Drewno choć piękne i szlachetne, to wymaga szczególnej ochrony. Niezabezpieczone drewno szybko traci swój urok, ale i kondycję – ciemnieje, kruszy się, a finalnie nawet pęka. Zastanawiasz się jak zabezpieczyć ten delikatny materiał? Użyj lakierobejcy, która stanowi doskonały sposób na ochronę drewna. 

Lakierobejca, czyli?

Lakierobejca to jeden z najbardziej popularnych środków służących do ochrony drewna. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom produkt jest dostępny na szeroką skalę, niezbyt kosztowny i bardzo lubiany przez fachowców oraz majsterkowiczów. Lakierobejca do drewna to środek o właściwościach dekoracyjno-ochronnych, który jest stosowany na powierzchniach drewnianych. Charakteryzuje się najwyższymi parametrami pod względem odporności. Nadaje drewnu szlachetny odcień i wydobywa jego naturalne piękno.

Lakierobejca jest produktem łatwym w aplikacji. Dobrze sprawdza się w przypadku elementów drewnianych znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Możesz jej użyć również w przypadku przedmiotów często eksploatowanych takich jak meble ogrodowe.

Jak prawidłowo zastosować lakierobejcę?

Aby produkt zyskał swoje maksymalne właściwości i prawidłowo ochraniał drewno, należy nałożyć przynajmniej dwie jego warstwy. Całkowity czas schnięcia lakierobejcy to około 12 godzin od rozpoczęcia pracy, a pełną ochronę drewno uzyskuje po mniej więcej 7 dniach od malowania.

Pamiętaj o tym, że lakierobejcę do mebli lub innych powierzchni należy stosować po wcześniejszym przygotowaniu drewna. Polega ono na oczyszczeniu powierzchni oraz jej odtłuszczeniu. To sprawi, że preparat będzie lepiej przylegał do podłoża, a powłoka malarska okaże się trwalsza. Ponadto, powierzchnia nie powinna być również wilgotna. Drewno, zwłaszcza to znajdujące się na zewnątrz, przed malowaniem musi być całkowicie suche. Warto przed malowaniem całej powierzchni zrobić próbę wymalowania na niewielkim fragmencie. To pozwoli ocenić kolorystykę i upewnić się, że finalny efekt spełni Twoje oczekiwania.

Lakierobejca dla różnych potrzeb

Szukając odpowiedniej lakierobejcy zajrzyj na stronę: https://www.dekoratorium.pl/pl/Produkty/Produkty-do-drewna/Lakierobejce/c/b2c-lakierobejce, na której znajdziesz produkty odpowiednie do różnych potrzeb. Dla przykładu Śnieżka Lakierobejca Expert Ochronno-Dekoracyjna to produkt, który zastosujesz do ogrodzenia, malując altanę, meble ogrodowe, pergolę, ale i meble wewnątrz pomieszczeń czy boazerię. Preparat pozwala uzyskać skuteczną ochronę przed działaniem zmiennych warunków atmosferycznych oraz promieni UV. Pozwala zachować naturalny rysunek słojów drewna i charakteryzuje się łatwą aplikacją.

Równie dobry efekt można uzyskać stosując Lakierobejcę Ochronno‐Dekoracyjną Vidaron. Produkt zawiera dodatek Teflon® surface protector, który sprawia, że powłoka malarska słabiej przyciąga zanieczyszczenia, a brud w mniejszym stopniu wiąże się z podłożem. Lakierobejca pozwala stworzyć powłokę trwałą i elastyczną, odporną na ścieranie z 6-letnią gwarancją skutecznej ochrony. Bez obaw możesz pomalować nią elementy znajdujące się w domu, jak i na zewnątrz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *