Categories Porady

Zamienniki dla standardowych metod, czyli jak ułatwić sobie naprawy czy remonty dzięki drobnym zmianom

Naprawy, remonty są bardzo czasochłonne i pracochłonne. Nie trzeba kupować zawsze kupować nowych produktów albo stosować tradycyjnych metod, by zniwelować dane ubytki. Są metody tanie i skuteczne, a drobne zmiany mogą przyspieszyć tempo prac czy też pozwolić zaoszczędzić.

Zamiast nowych płytek malowanie starych odpowiednią farbą

Remont w łazience wiąż się się z koniecznością skuwania płytek. Jednak wtedy, gdy nie są uszkodzone nie trzeba tego robić. Wystarczy udać się do sklepu i zakupić farbę dedykowaną do glazury. W ten sposób można odnowić łazienkę znacznie tańszym kosztem. Nie trzeba kupować nowych płytek, skuwać starych, nabywać kleju do glaury czy myśleć nad tym, gdzie oddać odpadki budowlane. Malowanie przebiega szybko, wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedniej jakości pędzle, a przedtem zmatowić i wyszlifować powierzchnię płytek. Dzięki temu uzyska się najlepszy efekt.

Wanna nie zawsze do wymiany

Wymiana wanny to poważny problem, bo często wiąże się z koniecznością remontu całej łazienki, ale nie musi tak być, gdyż można zastosować specjalny wkład akrylowy, który de facto jest nową wanną mocowaną do starej. Używa się tu specjalnej pianki montażowej. Niezbędne jest oczywiście przyłączenie odpływów i wykonanie silikonowego łączenia między wanną a płytkami. Jednak w prosty sposób i tańszym kosztem można odnowić wannę. Jeśli problemem jest cieknący wąż prysznicowy, to można to naprawić stosując taśmę akrylową, która będzie rozwiązaniem wzmacniającym do momentu związania się spoiwa. Wypełnienie może stanowić klej metakrylowy.

Naprawa pękniętej plandeki

Naprawa plandeki w samochodzie prywatnym, dostawczym czy ciężarowym, często kończy się na tym, że po prostu tę pękniętą wymienia się na nową. Należy być pro postępowym. Zastosowań taśmy akrylowej jest naprawdę wiele, a w szczególności sprawdza się ona do zabezpieczania wszelkich powierzchni przed finalnym łączeniem czy jako jego wzmocnienie. Tak jest nie tylko w przypadku naprawy armatury, ale również pękniętej plandeki. Tutaj stosuje się odpowiedni klej, a taśma stanowi dodatkową warstwę izolacji od niekorzystnych warunków zewnętrznych, przede wszystkim wilgoci.

Jak wymienić starą wykładzinę?

Stosowanie zaprawy klejowej do montażu wykładziny powoduje niszczenie podłogi znajdującej się pod nią. Takie trwałe połączenie jest niedobre z punktu widzenia późniejszych remontów, dlatego doskonałą alternatywą będzie taśma akrylowa dwustronna. Jej paski układa się na podłodze, a następnie krok po kroku usuwa się zabezpieczenia i powoli przykleja wykładzinę do taśmy. Dzięki takiemu montażowi ewentualna wymiana nie będzie problemem. Jest to sposób polecany także w sytuacji, gdy pod wykładziną znajduje się np. drewniana podłoga, której nie chcemy niszczyć, bo być może kiedyś zdecydujemy się na aranżację w stylu rustykalnym. Zatem przy użyciu taśmy montażowej można wykładzinę położyć szybko, a nawet bez konieczności wiercenia.

Zamiast tradycyjnego niwelowania nierówności i pęknięć ścian, zastosowanie tapety winylowej

Niwelowanie nierówności ścian jest bardzo mozolnym zajęciem. W końcu trzeba nie tylko wyrównać powierzchnię, ale również położyć gładź. Jest szybszy sposób, by pozbyć się widoku nieestetycznych pęknięć czy krzywych ścian. Wystarczy wybrać tapetę winylową, którą trzeba przykleić do ściany przy użyciu odpowiedniego dobrze wiążącego kleju. Warto tutaj wiedzieć, że montaż jest prostszy niż w przypadku tradycyjnych tapet papierowych, bo ułatwia go warstwa flizeliny, dzięki temu w przypadku nierówności, a przed związaniem się kleju możliwe jest jeszcze dokonanie poprawek. Tapeta winylowa ponadto tłumi hałas i jest dodatkową warstwą izolacji termicznej, zatem jest lepszym wyborem niż gładziowanie i malowanie.

Jak przesuwać meble, by nie porysować podłogi i jak usunąć drobne rysy z drewna?

Na koniec drobna rada dotycząca przesuwania mebli przy remoncie. Nie trzeba ich podnosić i nadwyrężać kręgosłup. Wystarczy zastosować pod nóżki czy na krawędziach kawałki filcu, by bez przeszkód je przesunąć. Dzięki temu w przypadku podłogi twardej uniknie się powstawania rys. Jeśli jednak zapomnisz o zabezpieczeniu możesz spróbować pewnego sposobu pozbywania się rys. Jeśli Twoja podłoga jest drewniana możesz spróbować potrzeć rysę orzechem włoskim. Pocierać należy tak długo, aż rysa przestanie być widoczna bądź będzie znacznie mniej widoczna.

Drobne zmiany w postaci sposobu wykonywania naprawy, czy zastosowanego materiału mogą pomóc przebrnąć przez remont szybciej czy też bez zbędnych szkód. Warto spróbować.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *