Prościej się nie da! Nowość w ofercie Sopro – nowoczesna, wodoprzepuszczalna fuga drenażowa Solitӓr F20

Przed nami sezon tarasowy! Jeśli od dawna na naszej liście zadań pojawia się temat wykonania tarasu i ścieżek wokół domu – najwyższa pora go zrealizować. Tu z pomocą przychodzi nowość od firmy Sopro – fuga wodoprzepuszczalna Solitӓr F20, szczególnie polecana do modnych gresowych płyt o grubości ≥ 2 cm, montowanych w obszarach zewnętrznych na podbudowie związanej i niezwiązanej.

Sopro Solitӓr F20 to jednoskładnikowa, gotowa do użycia, utwardzalna tlenem z powietrza zaprawa fugowa na bazie żywicy syntetycznej. Dedykowana lekko obciążonym okładzinom brukowym, kamiennym, klinkierowym i ceramicznym, sprawdzi się doskonale w przypadku tarasów, ścieżek i powierzchni ogrodowych oraz stref wejścia do budynków.

sopro solitar f20
sopro solitar f20

Jej innowacyjna, szlamowa konsystencja gwarantuje niezwykle łatwe stosowanie, a możliwość zabudowy nawet podczas niewielkich opadów deszczu zapobiega niechcianym przestojom prac. Solitӓr F20 to fuga drenażowa o zamkniętej strukturze i optymalnej wodoprzepuszczalności, co w znacznym stopniu ogranicza przerastanie traw, mchów i grzybów, a także przeciwdziała podciąganiu kapilarnemu, redukując powstawanie wapiennych wykwitów i przebarwień widocznych na okładzinie. Przeznaczona do spoin powyżej 3 mm, szczególnie do gresowych płyt tarasowych o grubości ≥ 2 cm, wykazuje wysoką odporność na mróz, działanie soli oraz czyszczenie wodą pod ciśnieniem. Już po 24 godzinach zafugowana powierzchnia może być obciążona lekkim ruchem pieszym, a pełną wytrzymałość na obciążenia osiąga po 7 dniach.

Produkt dostępny jest w 3 kolorach: piaskowym, szarym brukowym oraz niezwykle modnym antracycie.

Rada eksperta Sopro: Maksymalny format płyt na podbudowie niezwiązanej wynosi 80×80 cm, zaś minimalny 30×30 cm. Gresowe płyty tarasowe o grubości ≥ 2 cm należy układać zgodnie z zaleceniami z wypełnieniem fugą na pełną głębokość spoiny min. 20 mm.

Producent: Sopro

Cena: 351,00 zł brutto / 25 kg

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *