Categories Porady

Styl skandynawski – czy nadal w czołówce popularności?

Czy styl skandynawski nadal jest najpopularniejszym i najchętniej stosowanym stylem we wnętrzach ? Wydawało by się, że tak właśnie jest. Okazuje się i potwierdzają to badania , że styl skandynawski nie jest już najpopularniejszy.

Architekt Michał Strawa zajmujący się projektowaniem wnętrz w Warszawie i nie tylko zwraca się w stronę nowoczesnych rozwiązań ale nie przestaje doceniać klasyki.

Ankiety i przeprowadzone badania wskazują, że znaczną popularność zyskał styl klasyczny ale i styl loftowy.

Zamieniamy styl skandynawski na loftowy

Czy to oznacza, że nasze upodobania do prostoty i naturalności jaką charakteryzuje styl skandynawski zamieniamy na cięższy styl loftowy czy dekoracyjną klasykę ? Badania wskazują, że tak. Więcej – pokazują co jest bardzo ciekawe, że projektowanie wnętrz w stylu loftowym zyskało tyle samo zwolenników zarówno w gronie mężczyzn jak i kobiet. Czym to jest spowodowane ?

Aranżacje wnętrz w stylu loftowym bardzo często utożsamiany ze stylem nowoczesnym i oba są aktualnie u szczytu popularności. Czy to stanowi odpowiedź ?

Styl loftowy jest bardzo męski, surowy. Ale ceni przestrzeń z którą utożsamia się również styl nowoczesny. Ten z kolei jest gładki i prosty w wyrazie. Uporządkowany i symetryczny.

Jeden i drugi na pewno stanowi znakomite tło dla wielkomiejskiego stylu życia doskonale maskując to na co brakuje nam czasu.

nowoczesna łazienka w stylu loftowym

Czy styl naszego ubioru może zdradzać ulubiony styl we wnętrzach ?

Okazuje się, że jest taka zależność między tym, jak się lubimy ubierać, a tym, jakie wnętrza preferujemy by w nich mieszkać. Osoby ceniące „sportową elegancję” wysoko oceniają wnętrza loftowe, natomiast ci, którzy stawiają na styl romantyczny w ubiorze, wskazali by na styl klasyczny we wnętrzach.

Abstrahując już od dalszej analizy ekspertów to wspomniana zależność jest raczej czymś naturalnym niż powstającym nagle trendem. Odzwierciedla nasze gusta i upodobania, które kształtują nasze wybory w wielu dziedzinach życia.

Trudno się spodziewać, że osoba nosząca się na co dzień bardzo wyraziście i strojnie będzie doskonale czuła się w nowoczesnym niemal minimalistycznym wnętrzu.

Czy styl skandynawski jest nadal na topie ?

Wracając do myśli przewodniej. Czy zatem styl skandynawski jest nadal na topie ?

Uważam, że dla pewnej grupy odbiorców tak. Zupełnie niezależnie od zmieniających się trendów. Przychodzące i odchodzące zestawienia stylistyczne które nazywamy trendami pokazują tylko możliwości aranżacji które zawsze dobieramy do siebie.

Często są to nasze własne wariacje na temat poszczególnych styli, bardzo mocno spersonalizowane pod nas samych, a tylko inspirowane stylistyką przewodnią.

I tak jak projektowanie wnętrz w stylu nowoczesnym cieszy się dużym zainteresowaniem od już od lat. Tak też styl skandynawski ma i będzie miał wierne grono zwolenników. Podobnie aranżacje wnętrz w stylu loftowym czy wspominany styl klasyczny.

Wariantów jest wiele, baza produktowa i materiałowa ogromna. W stworzeniu mieszkania w naszym własnym stylu ogranicza nas tylko własna kreatywność i czasami budżet.

Przeczytaj koniecznie artykuł: 8 powodów dla których warto zlecić projekt wnętrza architektowi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *