Categories Porady

Bojler elektryczny do podgrzewania wody w domu

Ciepła woda użytkowa w lokalu mieszkalnym lub firmowym to dzisiaj standard. Bojler elektryczny lub przepływowy ogrzewacz wody to urządzenie niezbędne w kuchni i łazience. Są to komfortowe urządzenia. Ich unikatowy design sprawia, że doskonale wyglądają w każdym łazienkowo-kuchennym wnętrzu. Są wygodne i bezpieczne dla użytkowników.

Bojlery i przepływowe podgrzewacze wody

Wybór urządzeń do podgrzewania wody jest bardzo duży. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na energooszczędność i ilość podgrzewanej wody. Bojler elektryczny i przepływowy ogrzewacz wody mają bardzo ważną zaletę – są na prąd, co oznacza, że są bezpieczne. Nie występuje ryzyko ulatniania się gazu i zaczadzenia. Nie wymagają budowy specjalnych przyłączeń gazowych, budowy komina i specjalnie wentylowanych pomieszczeń. Klienci najbardziej zainteresowani są podgrzewaczami umywalkowymi. Elektryczne ogrzewanie wody jest szybkie – podgrzewacz wody załącza się w momencie odkręcenia kranu, więc jest energooszczędny. Pozwalają na pobór wody bez ograniczeń wynikających z pojemności urządzenia – woda przepływa przez podgrzewacz. Bojler elektryczny to doskonałe urządzenie, kiedy potrzebna jest duża ilość podgrzanej wody.

Oszczędna eksploatacja

Ważnym kryterium wyboru sposobu ogrzewania wody jest oszczędna eksploatacja, to znaczy ilość zużywanej energii do podgrzania wody. Pod tym względem polecane są przepływowe ogrzewacze wody, ponieważ działają tylko w momencie odkręcenia kranu. Nie trzeba czekać określonego czasu aż woda uzyska preferowaną przez użytkownika temperaturę. Można z niego skorzystać w dowolnym momencie, co jest wygodne w wielu sytuacjach. W elektronicznych podgrzewaczach wody moc jest dostosowana do ilości przepływającej wody. To urządzenia solidne, o bardzo wysokiej jakości. Wiele modeli posiada wbudowaną blokadę przeciwpoparzeniową.

Terma elektryczna – magazyn ciepłej wody

Terma elektryczna to inaczej pojemnościowy podgrzewacz wody – podgrzewa i magazynuje ciepłą wodę. Wychłodzeniu wody zapobiegają: termostat, który utrzymuje stałą temperaturę i izolacja cieplna wykonana najczęściej z pianki poliuretanowej, polistyrenowej lub wełny mineralnej. Kupując takie urządzenie, dobrze jest zwrócić uwagę na dwa parametry: pojemność i moc – od ich relacji zależy czas podgrzania wody w zasobniku do temperatury oczekiwanej przez użytkownika. Do domu jednorodzinnego najczęściej kupowane są podgrzewacze o pojemności 120-200 litrów wody. Maksymalna temperatura podgrzanej wody to około 80°C. Na rynku dostępne są modele podgrzewające wodę do temperatury wrzenia.

Kospel ma w swojej ofercie wysokiej jakości urządzenia do przygotowywania ciepłej wody w domu: wymienniki, bojlery, zbiorniki buforowe. Ponadto Kospel dostarcza nowoczesne kotły elektryczne do współpracy z fotowoltaiką.  Wybór systemu ogrzewania elektrycznego wody jest ogromny i zależy jedynie od upodobań użytkowników i potrzeb w zakresie zużywanej ciepłej wody. Energooszczędność i nienaganny wygląd urządzeń grzewczych jest standardem tego producenta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *