Categories Aktualności

Jaka frezarka do paznokci do użytku domowego?

Frezarka do paznokci jest urządzeniem, którego nie może zabraknąć, kiedy chcemy zadbać o swoje paznokcie i mieć zawsze idealne manicure. Frezarki nie są zarezerwowane tylko dla salonów kosmetycznych – z powodzeniem można z nich korzystać także w użytku domowym!

Ale jak wybrać model do użytku domowego?

Czym jest frezarka do paznokci?

Frezarka do paznokci jest elektronicznym urządzeniem, które przy pomocy specjalnych nakładek oraz frezów pozwala na kompleksowe wykonanie manicure. Przy pomocy frezarki można nadać paznokciom pożądany kształt, skrócić je, a także pozbyć się starego lakieru hybrydowego bez używania acetonu, który mocno niszczy i osłabia paznokcie. Do tego frezarką można usuwać skórki, nagniotki i odciski z dłoni.

W frezarkach zazwyczaj używa się kilku typowych frezów, są to:

  • frez mandrel – można na niego nakładać nakładki o różnej gradacji, dzięki niemu łatwo usunąć można stary lakier hybrydowy czy masę akrylową z paznokci, zmatowić płytkę paznokcia czy usunąć odciski;
  • frez cylinder – przy jego pomocy skracania i nadawanie kształtu paznokciom jest łatwiejsze;
  • frez stożek – przydaje się do skórek, a także do matowienia płytki paznokci i skracania bardzo twardych paznokci;
  • frez wrzeciono – precyzyjny frez do usuwania fragmentów lakierów i mas;
  • frez igła – stosuje się do go zdejmowania lakieru hybrydowego, masy żelowej i akrylowej, a także do precyzyjnych prac podczas manicure.

Zasada działania frezarki do paznokci jest bardzo prosta, ale wybór odpowiedniego modelu niekoniecznie prosty. Na rynku dostępny jest szeroki wybór różnych rozwiązań, które  różnią się między sobą funkcjonalnością.

nails spa

Jaka frezarka do użytku domowego?

Kiedy wybierasz frezarkę do użytku domowego, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, które znacznie wpływają na jakość pracy. W końcu, kiedy robisz manicure w domowym zaciszu, nie oznacza to, że ma być to trudna czy nieprzyjemna praca! Skorzystaj z popularnych w internecie rankingów frezarek do paznokci – porównaj TOP5, aby wybrać najlepszą frezarkę do paznokci.

manicure paznokci

Rozmiar i uchwyt

Frezarka, nawet taka do sporadycznego użytku, nie powinna być zbyt ciężka, ponieważ jej waga znacznie wpływa na komfort pracy. Frezarka powinna być dopasowana do Twojej dłoni, poręczna i nie powinna męczyć podczas manicure. Ergonomiczny uchwyt frezarki poprawi komfort pracy. Do tego mniejsze urządzenie po prostu łatwiej przechowywać, kiedy z niego nie korzystasz!

Ilość frezów

Duża ilość frezów dostępnych w zestawie znacznie ułatwia sprawę. Dzięki temu możesz wypróbować, jak przebiega praca z różnymi rodzajami frezów i wybrać najwygodniejsze dla Ciebie rozwiązania. W zestawie powinno znajdować się kilka podstawowych frezów, bez nich trudno będzie wypróbować, czy frezarka dobrze działa. Warto przed zakupem dodatkowo sprawdzić, czy do danego modelu pasować będą też frezy innych firm! W tym pomagają firmy takie jak Hishine.pl – porównywarki produktów.

Moc i liczba obrotów

Moc oraz liczba obrotów na minutę to ważny parametr – dzięki nim możesz określić, jak mocne i szybkie jest urządzenie. Co prawda w domowym użytku możesz sobie pozwolić na wybór urządzenia o trochę niższej mocy, ale nie decyduj się też na najsłabszy model.

Rodzaj zasilania

Na baterie czy sieciowa? Frezarki do paznokci zasilanie bateriami są raczej urządzeniami awaryjnymi czy podróżnymi – w domu lepiej wybierz model z kablem zasilającym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *