Categories Aktualności

Komfort twórczej pracy z systemem Bene STUDIO

Połączenie funkcjonalności i atrakcyjnej formy, indywidualizmu z biurowym uniwersalizmem i elastyczności, jaką daje modułowa konstrukcja. STUDIO to propozycja dla osób żyjących, oddychających i czerpiących energię do pracy
z piękna i designu. Wraz z nowym rokiem system STUDIO zyskał dodatkowe wyposażenie wspierające pracę zespołową i zapewniające komfortowe warunki  do spotkań także w niewielkim biurze.

W ostatnich latach szczególnie widoczny stał się trend mobilności, wynikający z transformacji cyfrowej i rozwoju nowych technologii, które znoszą granice między krajami, kontynentami i strefami czasowymi. Jesteśmy bardziej mobilni i elastyczni, nasze życie prywatne przenika się z zawodowym i oczekujemy, że technologia będzie nas w tym procesie wspierała. Zainspirowany tym trendem austriacki projektant Thomas Feichtner rozpoczął tworzenie mebli, które miały za zadanie jednocześnie usprawniać pracę  i odpowiadać na bardzo indywidualne potrzeby pracowników. Tak narodził się system STUDIO oferowany przez Bene.

STUDIO by Bene – nowy wymiar miejsca pracy

Adresatem systemu STUDIO jest odbiorca myślący nieszablonowo, dla którego miarą sukcesu nie są liczby i tabelki, a praca jest wyzwaniem i polem do samorealizacji. System na nowo definiuje funkcjonalność w biurze. Umożliwia użytkownikowi spersonalizowanie swojego miejsca pracy w sposób dotychczas niedostępny. Z drugiej strony zastosowanie najwyższej jakości materiałów i ponadczasowa stylistyka pozwalają stworzyć aranżację, która nigdy się nie zestarzeje.

Eleganckie i minimalistyczne w formie biurka i stoły charakteryzują się podwójnym blatem, tzw. „double top”, łączącym przestrzeń roboczą, personalizowaną za pomocą akcesoriów z powierzchnią magazynową. Inteligentne rozwiązanie umożliwia komfortową pracę i zapewnia dość miejsca na schowanie wszystkich osobistych drobiazgów codziennego użytku. Rozmieszczenie półek, schowków i szuflad ukrytych pod blatem może być dobrane indywidualnie do potrzeb pracowników i zespołów projektowych. Dla zachowania porządku i estetyki biurka oraz stoły wyposażone są także w zintegrowany system listew elektrycznych i podłączeń, który umożliwia dyskretne schowanie kabli i ładowarek do sprzętu elektronicznego. Biurka dostępne są w trzech wymiarach – 120×80 cm, 160x80cm i 200×80 cm, stoły w wariantach 200×110 i 240×125 cm.

Każdy ma swój własny styl pracy. Dlatego poszczególne elementy każdego z mebli STUDIO można szybko i prosto łączyć oraz rozkładać, co pozwala na zmianę aranżacji biura zgodnie z bieżącymi potrzebami firmy. System STUDIO został także wyposażony
w szereg akcesoriów, które zamienią biurko czy stół w miejsce idealnie dopasowane do realizacji zawodowych obowiązków. Organizowanie pracy w najbardziej dogodny sposób, wyposażenie przestrzeni roboczej według własnych preferencji, a wszystko to w sposób elegancki i cieszący oczy. Szerokie portfolio akcesoriów, takich jak panele czy pojemniki i atrakcyjny design sprawiają, że STUDIO to idealna odpowiedź na potrzebę pięknych i funkcjonalnych biurowych wnętrz.

Rozwinąć skrzydła z Bene STUDIO

 Działalność współczesnych firm obejmuje nie tylko zadania wymagające indywidualnego skupienia, ale przede wszystkim wymianę idei i pomysłów. Bene najlepiej wie, jak ważna jest praca zespołowa i dlatego w 2019 roku nowy system STUDIO został uzupełniony
o elementy, które pozwalają zaaranżować miejsce na spotkanie nawet w niewielkim biurze. STUDIO High Table System obejmuje stoły i krzesła idealnie wpisujące się w potrzeby nowoczesnych firm ceniących współpracę. Podobnie jak biurka z serii STUDIO, stoły charakteryzują się podwójnym blatem z ukrytą przestrzenią magazynową i akcesoriami, które można dostosować do potrzeb użytkowników. Pomiędzy spotkaniami STUDIO High Table System może pełnić wiele dodatkowych funkcji wpływających na komfort biura – zapewnia miejsce na poranna kawę czy szybki lunch. System uzupełnia STUDIO Side Table, pozwalający zaaranżować komfortowe miejsce do nieformalnej rozmowy. Po uzupełnieniu stołu fotelami Bene z serii PARCS przestrzeń biura zyskuje także komfortową poczekalnię dla gości czy przestrzeń do relaksu.

Meble z systemu STUDIO dostępne są w trzech wersjach wykończenia. Fenix Black to matowy materiał o wysokiej wytrzymałości i elastyczności. W razie mikro zadrapań blat można naprawić termicznie. Elegancka biała melamina jest odporna na ścieranie oraz działanie substancji chemicznych. Dębowy fornir pokryty ochronnym lakierem UV to zaś propozycja dla zwolenników naturalnych materiałów.

Szczegółowe informacje dotyczące systemu STUDIO dostępne są na stronie www.bene.com.


O Bene

Bene GmbH jest austriackim liderem i jednym z głównych europejskich graczy na rynku innowacyjnych koncepcji biurowych. Firma pochodzi z Austrii, główna siedziba i zakład produkcyjny Bene zlokalizowane są w Waidhofen. Dzięki zaawansowanym technologiom wspierającym produkcję i wysokim standardom dotyczącym jakości, Bene posiada jedno z najnowocześniejszych przedsiębiorstw wytwarzających meble biurowe w Europie. Wysokiej jakości produkty Bene, powstałe w oparciu o 226 lat tradycji i doświadczenia, dostępne są w 40 krajach świata. Polski oddział z pod nazwą Bene Warszawa Sp. z o.o. istnieje od 1997 roku. Spółka ma swoją siedzibę w Warszawie.

Jako dostawca kompleksowych rozwiązań do aranżacji biura, Bene rozwija własne portfolio produktów, uzupełniając je asortymentem wiodących marek. Filozofia Bene określa biuro jako jedną z przestrzeni życiowych i podkreśla, że istnieje wyraźny związek między wyposażeniem biura, środowiskiem pracy i kulturą firmy, a jej sukcesem. Każdego dnia Bene dąży do przełożenia tej filozofii na rzeczywistość. Dzięki takiemu podejściu produkty biurowe marki Bene cechują się ergonomią, wysoką jakością i innowacyjnym designem, które zmieniają jakość i efektywność codziennej pracy.

Źródło: BENE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *