Categories Łazienka

Jakie baterie łazienkowe wybrać?

Chcąc stworzyć łazienkę o niepowtarzalnych walorach estetycznych i praktycznych należy zwracać baczną uwagę na każdy detal wyposażenia.

Dzięki szczegółowości i pieczołowitemu planowaniu możemy stworzyć łazienkę idealną, która będzie w pełni odpowiadać naszym potrzebom. Jednym z elementów, który należy uwzględnić są baterie łazienkowe.

Baterie naścienne oraz wolnostojące

Nowoczesne baterie łazienkowe mogą różnić się od siebie pod wieloma względami. Z tego powodu istnieje kilka klasyfikacji ich podziału. Jedną z nich jest pogrupowanie baterii na naścienne i wolnostojące. W pierwszym przypadku jest ona łączona z dopływem wody ciepłej i zimniej bezpośrednio nad umywalką lub wanną. W drugim przypadku bateria montowana jest do specjalnego usytuowanego poziomo otworu lub otworów. Tego rodzaju baterie możemy nabyć między innymi na polecanej przez nas stronie Blue Water http://www.bluewater.pl/baterie-lazienkowe-c3682.

Baterie jedno oraz dwuuchwytowe

Innym popularnym podziałem baterii łazienkowych jest ich rozróżnienie na urządzenia jedno i dwu uchwytowe. Pierwsze z nich słyną ze swojej praktyczności o oszczędności wody. Z tego względu znajdują się one w każdej nowoczesnej łazience. Dobór wody o odpowiedniej temperaturze dzięki mieszaniu wody ciepłej i zimnej w głowicy za pomocą jednego uchwytu jest niezwykle prosty, intuicyjny oraz bardzo szybki.

Z tego samego powodu, kupując model jednouchwytowy powinniśmy zwrócić uwagę na jakość wykonania głowicy. Ze względu na mieszanie się w niej wody jest bardziej podatna na uszkodzenia. Współcześnie na baterie dwuuchwytowe wymagające użycia obydwu pokręteł w celu ustawienia temperatury jest rzadko wybieranym rozwiązaniem. Głównie, jeżeli w łazience znajdują się stare złącza, a my nie planujemy zmiany.

Inne rozwiązania

Na rynku możemy spotkać też inne rodzaje baterii. W ostatnich latach na popularności zyskują między innymi baterie z termostatem. Kupując taki model będzie on wyposażony w dwa pokrętła. Jednym ustawiamy stałą temperaturę, a drugim uruchamiamy strumień wody.
Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy dostęp do wody o stałej, określonej przez nas temperaturze i nie musimy marnować wody na dostosowywanie, jak ma to miejsce w przypadku baterii łazienkowych bez termostatu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *