Categories Aktualności

LG wyznacza trendy w rozwoju AI, prezentując pierwszy w pełni inteligentny dom

LG zaprezentowało pierwszy w pełni inteligentny dom. W willi położonej w madryckiej dzielnicy La Moraleja, firma stworzyła wyjątkową przestrzeń, wyposażoną w zaawansowane urządzenia LG Home oparte na technologii ThinQ, współpracującej ze sztuczną inteligencją. Najnowsza koncepcja, dzięki której dom przyszłości staje się teraźniejszością, została przedstawiona podczas pokazu InnoFest Europe 2019. 

Kolejny krok LG w rozwoju sztucznej inteligencji

LG konsekwentnie stawia na rozwój sztucznej inteligencji, która obecna jest nie tylko w smartfonach czy telewizorach, ale również w urządzeniach AGD. W tym roku firma odkrywa w pełni możliwości rozwijanego przez siebie ekosystemu LG Smart Home, eksponując inteligentne funkcje oraz łączność między urządzeniami w domowych warunkach, wyznaczając tym samym trendy w rozwoju AI. Chcąc pokazać możliwości zintegrowanego systemu, LG wyposażyło willę w Madrycie tak, aby goście mogli doświadczyć najnowocześniejszych urządzeń w akcji i przekonać się jak zmieni się ich styl życia, kiedy do gry wkroczą w pełni inteligentne sprzęty AGD i RTV.
Kolejny krok LG w rozwoju sztucznej inteligencji
Kolejny krok LG w rozwoju sztucznej inteligencji

Najnowsze urządzenia z linii LG ThinQ pod jednym dachem

Najważniejszym elementem wyposażenia „Domu LG” są flagowe urządzenia Premium z linii LG ThinQ, LG SIGNATURE i LG Objet: m.in. pralki, suszarki, lodówki, telewizory czy klimatyzatory. Możliwość ich bezproblemowego, pełnego zintegrowania zgodnie z indywidualnymi potrzebami i upodobaniami, pozwala na dużo sprawniejszą obsługę, a tym samym wysoki komfort użytkowania oraz oszczędność czasu. Na przykład, korzystając z nieskomplikowanych poleceń głosowych czy dedykowanych aplikacji, użytkownicy mogą sprawdzać czas pozostały do końca programu prania, regulować temperaturę w klimatyzatorze czy kontrolować pracę piekarnika. W takim wydaniu dom przyszłości staje się teraźniejszością.
Sztuczna inteligencja i zaawansowane funkcje, które oferuje, to jednak nie jedyny wyróżnik „Domu LG”. Został on zaprojektowany w taki sposób, aby eleganckie wzornictwo sprzętu LG harmonizowało z wystrojem i aranżacją wszystkich pomieszczeń – od salonu, przez pralnię aż po kuchnię. Urządzenia LG SIGNATURE zostały wykonane z materiałów wysokiej jakości i są doceniane przez konsumentów za wyróżniające się, eleganckie wzornictwo. LG przywiązuje bardzo dużą wagę do estetyki podczas projektowania serii LG SIGNATURE i LG Objet, dzięki czemu w naturalny sposób łączą one funkcjonalność i luksusowy wygląd, podwyższając standard użytkowania.
Wewnątrz domu znalazły się również inne urządzenia nowej generacji, w tym smartfony LG V50ThinQ5G i LG G8ThinQ, które zadebiutowały na targach MWC 2019 w Barcelonie, a także kapsułkowe urządzenie do warzenia piwa LG HomeBrew i innowacyjny telewizor LG OLED 8K.

Piłkarskie doznania, w wyjątkowej audio-wizualnej oprawie od LG

W Madrycie LG stworzyło nie tylko pierwszy w pełni inteligentny dom, ale również zagościło na stadionie Wanda Metropolitano Stadium, na którym swoje mecze rozgrywa drużyna Atlético Madrid. Firma, eksponując swoje możliwości w dziedzinie paneli informacyjno-reklamowych, zainstalowała na tym obiekcie pierwszą w Hiszpanii i jedyną w Europie wstęgę LED zataczającą pełny okrąg wokół stadionu. Ponadto, LG wyposażyło obiekt w ponad 1000 telewizorów, systemy audio i tablice wyników, dzięki którym kibice mogą lepiej śledzić przebieg meczu i jeszcze pełniej go doświadczać.
Piłkarskie doznania, w wyjątkowej audio-wizualnej oprawie od LG
Piłkarskie doznania, w wyjątkowej audio-wizualnej oprawie od LG

Celem LG zawsze było dążenie do tego, aby życie naszych Klientów stawało się prostsze i łatwiejsze. A efekty wizji skoncentrowanej na wygodzie Klientów możemy dostrzec tutaj w Madrycie. Inteligentny dom LG odkrywa nowe doświadczenia oraz zmieniający się styl życia, który będzie widoczny niebawem w całej Europie.

Marcin Rosati, CEO Media Markt Retail Group Polska

Źródło: LG

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *