Categories Ogród

Ogrodzenie palisadowe pionowe czy poziome – które wybrać?

Ogrodzenia palisadowe to typy parkanów, które dają Ci wiele możliwości aranżacyjnych. Sprawdź, na którą z nich warto się zdecydować i kiedy lepiej wybrać ogrodzenie palisadowe poziome, a kiedy – pionowe.

Ogrodzenia palisadowe poziome – wady i zalety tego rozwiązania

Ogrodzenia palisadowe poziome to bardziej nowoczesne wersje popularnych palisad pionowych. Dobrze komponują się ze współczesnymi budynkami utrzymanymi w stylu minimalistycznym. Zwykle elementy do ich konstrukcji wykonywane są z metalu lub aluminium. Zwiększa to trwałość i stabilność całego parkanu, a także przyczynia się do lepszej ochrony Twojej posesji. Co więcej, nowoczesne ogrodzenia palisadowe dostępne są w wielu różnych kolorach. Najczęściej wybierane w ostatnich latach jest ogrodzenie palisadowe antracyt, ale inne popularne kolory to np. grafit, ciemny brąz albo czerń.

Kolejną zaletą ogrodzeń o poziomo ułożonych elementach jest to, że zapewniają większą prywatność niż pionowe wersje tego typu płotów. Poszczególne przęsła mogą być bardzo szerokie, a przerwy między nimi – minimalne. Sprawia to, że ogrodzenie prezentuje się bardzo ciekawie, a jednocześnie utrudnia dostrzeżenie tego, co znajduje się na terenie posesji.

Jako wadę tego typu ogrodzeń wymienia się najczęściej wyższy koszt ogrodzenia palisadowego poziomego. Nowoczesny projekt, dobrej jakości materiały oraz montaż całości wiąże się z koniecznością zapłacenia dość wysokiej kwoty. Montaż ogrodzenia palisadowego poziomego, zwłaszcza jeśli przerwy pomiędzy poszczególnymi deskami mają być większe, będzie wymagał także zainstalowania dodatkowych sposobów ochrony posesji (np. kamer). Pamiętaj, że tego typu płot łatwo pokonać, np. wspinając się po nim.

Jak wybrać odpowiedni typ ogrodzenia i na co zwrócić uwagę? Sprawdź w artykule Rodzaje przęseł ogrodzeniowych palisadowych.

Kiedy warto wybrać palisady pionowe?

Tradycyjne ogrodzenie palisadowe

Etykieta: Tradycyjne, pionowe ogrodzenie palisadowe dodaje posesji sielskiego klimatu.

Ogrodzenie palisadowe pionowe najczęściej otacza posesje utrzymane w stylu klasycznym, rustykalnym albo angielskim. Tak jak wersje poziome, również pionowe palisady dostępne są obecnie w wielu kolorach. Mogą też być wykonane z różnych tworzyw, np. drewna lub metalu.

Ile kosztuje klasyczne ogrodzenie palisadowe? Cena za metr będzie różniła się zależnie od regionu, wybranego przez Ciebie materiału oraz długości samego parkanu. Zanim więc zdecydujesz się na konkretne rozwiązanie, porównaj przynajmniej kilka ofert. Nie sugeruj się jednak jedynie estetyką płotu! Sprawdź, z jakich materiałów wykonane są słupki do ogrodzenia palisadowego i same pionowe przęsła. Poznaj też najpierw opinie innych klientów na temat wybranego ogrodzenia palisadowego. Cena nie zawsze odzwierciedla jakość produktów!

Jak wybrać sprawdzonego producenta parkanów? Podpowiadamy w tekście Profesjonalny producent ogrodzeń – po czym go poznać?

Ogrodzenia palisadowe od jednego z liderów na rynku!

Jeśli szukasz dobrej jakości elementów do budowy ogrodzenia palisadowego oraz sprawdzonej ekipy fachowców, która zajmie się jego montażem, sprawdź ofertę Betto! Na rynku jesteśmy obecni od prawie 40 lat. Zajmujemy się zarówno produkcją, jak i montażem ogrodzeń różnego typu. Chętnie zajmiemy się również odgrodzeniem od terenów publicznych Twojej posesji! Skontaktuj się z nami – doradzimy Ci rozwiązania najlepsze do Twoich potrzeb!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *