Categories Porady

Pergole i werandy – dla zmęczonych upałem

Polska ma bardzo specyficzny klimat, gdzie upały mogą się pojawić nawet w maju i trwają średnio do połowy września. Dla wielu osób jest to bardzo trudny czas wiążący się z przykrymi dolegliwościami zdrowotnymi i gorszym samopoczuciem. W trakcie takiego skwaru nawet ogród nie daje wytchnienia. Rozwiązaniem problemu są werandy i pergole, specjalne rodzaje zadaszeń, które pozwolą  przenieść życie rodzinne i towarzyskie na zewnątrz do ogrodu z odpowiednią ochroną przed słońcem  lub opadami.

Odpoczynek bez względu  na pogodę

Ogród to cudowne, zielone w prywatnej przestrzeni, zaaranżowane według pomysłu właścicieli. Jest to przestrzeń  do odpoczynku i spotkań  z rodziną lub znajomymi. Pergole i werandy umożliwiają wytyczenie przestrzeni zadaszonej w ogrodzie, która zapewni schronienie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i pozwoli zyskać nową przestrzeń do spotkań i odpoczynku. Zastosowanie powyższego rozwiązania pozwali korzystać z tarasu lub ogrodu w każdą pogodę.

Pergole tarasowe stanowią najnowszy trend w branży zadaszeń. Mogą być stosowane na dużych przydomowych tarasach oraz w ogródkach gastronomicznych. Tworzą ciepły, klimat.  Rozwiązanie łączy w sobie nowoczesny design aluminiowej konstrukcji, z najwyższą jakością elementów wykończeniowych elewacji. Jej zaletą jest wysoki standard użytkowania i odporność na warunki atmosferyczne.

Bezproblemowa obsługa

W polskim klimacie zadaszenia tarasów są konieczne. Zadaszenie pergoli możemy zwijać i rozwijać elektrycznie za pomocą praktycznego pilota. Dzięki temu właściciel ma możliwość kontrolowanie poziomu zacienienia tarasu w prosty sposób. Dostępne są modele rozwijane za pomocą sznurka, które są tańsze  od pergoli sterowanych elektrycznie. Pergole i werandy dają użytkownikom możliwość wyboru: czy chcą się przebywać na słońcu, czy odpocząć w cieniu. Pergole dostępne przyściennej, montowanej do elewacji lub wolnostojącej.

Wygoda i uniwersalizm

Pergole to praktyczne dodatki. Doceniają je osoby, które lubią przebywać na ogrodzie lub na tarasie.  Zaletą pergoli wolostojących jest, że mogą stać w dowolnym miejscu, tworząc kącik do wypoczynku dla całej rodziny. Pergole przyścienne mocowane są  do ściany i często wykorzystywane  w restauracjach, hotelach, barach, a także w ogrodach i na tarasach. Uważa się je za   subtelny dodatek architektoniczny.  Uniwersalnym zabezpieczeniem przed upałem są także rolety fasadowe, które przeciwdziałają nagrzewaniu się pomieszczeń  i dają pełny komfort przebywania w domu lub mieszkaniu osobom, które nie lubią upałów i mogą być narażone na ich zdrowotne konsekwencje .

Pergole, werandy i rolety są modne. Poprawiają wygląd estetyczny ogrodu i naprawdę ładnie wyglądają w otoczeniu zieleni. Zapewniają komfortowe przetrwanie upałów, co jest ich największą zaletą. Montaż nie jest skomplikowany i dlatego mają coraz szersze grono zwolenników mających o nich pozytywną opinię.  Sprawdzają się w dużych i mniejszych ogrodach. Bardzo chwalą je właściciele lokali gastronomicznych.

Więcej można znaleźć na: http://www.roletyalu.pl/oferta/pergole/system-veranda

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *