Categories Porady

Jak wyczyścić żelazko z generatorem pary?

Niezależnie od tego, czy posiadasz tradycyjny model żelazka, czy zdecydowałeś się na dodatkowy generator pary, konieczne jest odkamienianie i czyszczenie. Dzięki temu na ubraniach nie zauważysz dziwnych plam i innych zabrudzeń. Zobacz jak wyczyścić żelazko z generatorem pary szybko i sprawnie.

Odkamienianie żelazka z generatorem pary – to konieczne!

Regularne odkamienianie wpływa na samo działanie żelazka. Przede wszystkim, będzie ono działać bez zarzutu znacznie dłużej. Poza tym na ubraniach nie będą pojawiać się brązowe plamki, które nie wyglądają estetycznie. Odkamienianie ma zatem ogromne znaczenie na samo działanie żelazka, a także jego żywotność.

Najlepiej odkamieniać żelazko raz na dwa miesiące. Wszystko jednak zależy od tego, jaka jest twardość wody. Jeśli wiesz już z doświadczenia, że kamień osadza się często na armaturze w łazience czy w kuchni, lepiej przeprowadzać ten proces znacznie częściej. Możesz też zauważyć zmiany w działaniu samego żelazka, np. pojawi się biały osad. Wtedy odkamienianie jest konieczne!

Aby zmniejszyć ryzyko powstawania kamienia, stosuj wodę destylowaną albo przefiltrowanej dzięki specjalnym dzbankom. Brakuje Ci gotówki na dobry i solidny sprzęt? Odpowiedzią na Twoje wątpliwości jest pożyczka przez Internet. To szybki, łatwy i bezpieczny sposób na dodatkowe pieniądze prosto na Twoje konto bankowe.

Domowe sposoby na czyszczenie żelazka z generatorem pary

Do czyszczenia żelazka możesz wykorzystać ocet oraz wodę w proporcji 1:1. Taką mieszankę należy wlać do żelazka, a następnie uruchomić funkcję parowania. Kiedy cały roztwór wyparuje, trzeba ponowić ten proces kilkakrotnie z użyciem samej wody, aby wypłukać ocet.

Po każdym użyciu, wytrzyj suchą szmatką żelazko, aby nie pozostał nieestetyczny osad. Pamiętaj też o tym, aby regularnie czyścić sam pojemnik na wodę.

Warto jednak zapoznać się z instrukcją obsługi dołączoną do sprzętu. Niektórzy producenci zabraniają korzystania z domowych sposobów na odkamienianie i czyszczenie żelazka. Wskazują jednak konkretne środki, które kupisz w sklepach z elektroniką. Trzeba jednak ściśle stosować się do zaleceń producenta.

W niektórych modelach jest automatyczna metoda czyszczenia i odkamieniania. W niektórych wystarczy odłączyć urządzenie od gniazdka, ustawić żelazka z generatorem pary na krawędzi blatu, a następnie zdjąć pokrętło, w którym gromadzi się woda z kamieniem. Podobnie wygląda też czyszczenie stopy żelazka.

Na rynku są też żelazka z funkcją pary, które posiadają specjalne filtry antywapienne. Wystarczy je regularnie wymieniać, aby prasowanie stało się bardziej komfortowe. Chcesz zainwestować w dobrej jakości sprzęt? Pożyczka przez Internet Ci w tym pomoże. Wystarczy, że będziesz pamiętać o regularnej spłacie. Pożyczka przez Internet ma też ograniczone formalności, dlatego wszystko załatwisz szybko i sprawnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *