Categories Ogród

Projektujesz ogród? Nie zapomnij o przestrzeni do przechowywania

Urządzając przestrzeń wokół domu, warto zacząć od wykonania projektu nieruchomości uwzględniającego wszystkie potrzeby użytkowników. Podczas projektowania zazwyczaj jako pierwsze przychodzą nam do głowy ciekawe kompozycje kwiatowe i aranżacja miejsca do wypoczynku. Zdarza się nam jednak pomijać oświetlenie ogrodu i niezwykle istotne dla funkcjonalności posesji miejsce do przechowywania. Znaczenie tego drugiego trudno przecenić. Dlatego dziś napiszemy o nim więcej, wskazując na zalety wydzielenia takiego miejsca i podpowiadając, jak można je zaaranżować.

Wyznaczenie miejsca do przechowywania sprzyja utrzymaniu porządku na działce, a co za tym idzie zachowaniu jej estetycznego wyglądu. Pomaga też w zapewnieniu bezpieczeństwa domownikom, o co należy zadbać, szczególnie jeśli posesję zamieszkują małe dzieci.

Narzędzia ogrodnicze, chemia gospodarcza i niebezpieczne urządzenia

Pozostawienie na terenie nieruchomości potencjalnie niebezpiecznych przedmiotów, które mogą przyczynić się do groźnych wypadków z udziałem osób trzecich, może mieć katastrofalne skutki. Wszyscy doskonale wiemy, że podczas zabaw dzieci wykazują się niewyobrażalną wręcz pomysłowością, wykorzystując to, co znajdą na terenie posesji. Warto zawczasu zadbać o to, by nie  były to środki ochrony roślin, nożyce do cięcia żywopłotu albo inne narzędzia, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie.

Zabezpieczenie takich przedmiotów w specjalnym pomieszczeniu albo schowku pozwoli uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji. Ochroni nie tylko dzieci, ale także ciekawskie zwierzęta. Domowe pupile mogą zainteresować się nawozem lub innym pozostawionym bez opieki preparatem, który pozornie przypomina karmę.

Gdzie przechowywać?

Zabezpieczanie narzędzi i urządzeń ogrodniczych, a także preparatów chemicznych jest nie tylko kwestią bezpieczeństwa, ale również estetyki. Uporządkowana nieruchomość, na której nie ma pozostawionych bez opieki wyżej wymienionych przedmiotów, wygląda zdecydowanie ładniej i przyjemniej. Miejsce do ich przechowywania najczęściej nie musi być bardzo duże. Zwykle wystarczy domek narzędziowy, który z powodzeniem pomieści kosiarkę oraz inne narzędzia i urządzenia.

Do przechowywania chemii ogrodowej, doniczek i innych przedmiotów niezbędnych podczas pielęgnacji roślin ozdobnych wystarczy wykorzystać skrzynię, która doskonale zabezpieczy przed wilgocią. Można ustawić ją w miejscu zagospodarowanym do wypoczynku, gdzie posłuży jako siedzisko. Doskonale sprawdzają się tu skrzynie marki Keter opisane na stronie Bazkar.pl. Ich zaletą jest nie tylko wysoka wytrzymałość i odporność na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych, ale także estetyczny wygląd. Dzięki temu skrzynia może zostać ustawiona w reprezentacyjnej części posesji, na przykład na tarasie.

Do przechowywania służą również szafy narzędziowe. Te, które wykonano z odpornego na działanie mrozu, wilgoci i promieni UV materiału, mogą zostać ustawione zarówno we wnętrzu budynku, jak i na zewnątrz. Można w nich schować narzędzia oraz wiele innych przedmiotów, które trzeba uporządkować lub zabezpieczyć przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych.

A jak zaplanować wyposażenie tarasu? W tym przypadku warto zainwestować w stolik lub pufę ze schowkiem, w którym pomieszczą się dziecięce zabawki, ciekawa lektura albo koce na chłodniejsze wieczory.

Przemyślane miejsce do przechowywania zlokalizowane na terenie posesji poprawia funkcjonalność ogrodu i sprzyja utrzymaniu porządku. Dzięki temu sprawia, że przestrzeń staje się bardziej atrakcyjna i wygodniejsza w użytkowaniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *