Categories Aktualności

Trendy wnętrzarskie, czyli co jest modne w 2020 roku

Trendy w wystroju i aranżacji wnętrz nie zmieniają się wprawdzie tak szybko, jak te modowe, jednak również mają istotny wpływ na to, jak wykończymy czy przerobimy nasze mieszkanie. W nadchodzącym roku główne skrzypce w zakresie inspiracji będzie grać niewątpliwie ekologia i liczne nawiązania do natury, chociaż nie stroniące od nowoczesnych, delikatnych akcentów ze szkła czy metalu. Jakie trendy warto odkryć w nowym roku? Gdzie szukać inspiracji dla projektowania i aranżacji wnętrz?

  1. Ekologiczne podejście do wystroju wnętrz
  2. Gięte linie pozbawione ostrych kantów
  3. Nawiązanie do natury

Ekologiczne podejście do wystroju wnętrz

Z każdym kolejnym rokiem temat ekologii staje się coraz popularniejszy i sięga najróżniejszych płaszczyzn, w tym także i tematu wystroju wnętrz. Wybierając meble i inne elementy wyposażenia warto mieć na względzie to, w jaki sposób zostały wykonane i skąd pochodzą materiały użyte do ich produkcji. Elementy plastikowe i z tworzyw sztucznych również coraz częściej ustępują bardziej naturalnym rozwiązaniom, jak drewno, stal czy szkło. Innym ciekawym trendem mocno wpasowującym się w chęć dbania o planetę jest wytwarzanie na przykład mebli z materiałów uzyskanych na drodze recyklingu.

Gięte linie pozbawione ostrych kantów

Rok 2020 to także czas obiektów o płynnej, naturalnej linii i obłym zarysie brzegów. Część z popularnych kolekcji nawiązuje swoim wyglądem do stylu art déco i aranżacji znanych z lat 70. XX wieku. Meble o łagodnych kształtach są również bezpieczniejsze, na przykład dla dzieci, ponieważ trudniej jest zrobić sobie krzywdę w sytuacji, gdy na nie wpadniemy lub uderzymy. Ta dodatkowa zaleta nowego trendu umożliwia aranżowanie pokoi dziecięcych i młodzieżowych w unikalny, przyjemny dla oka i funkcjonalny sposób, który jednocześnie pozwoli poczuć się bezpiecznie i przytulnie jak w prawdziwym domu. Wiele ciekawych inspiracji znajdziesz na stronie: https://www.salonyhoff.pl/.

Nawiązanie do natury

Recykling i ekologia nierozerwalnie łączy się z naturą. Z tego względu wszelkie style wykończenia wnętrz, które nawiązują do natury, właśnie przeżywają swoisty renesans. Idealnym połączeniem może okazać się mieszanka stylu skandynawskiego i minimalistycznego, gdzie naturalne materiały i stonowane, przyjemne barwy łączą się z niewielką ilością obiektów w zadanej przestrzeni. Dużą popularnością cieszy się również podkreślanie aranżacji wnętrza za pomocą drobnych elementów o metalicznym połysku, jak na przykład wzorek na kafelkach czy obramowanie blatu kuchni.

2 comments

podczas spędzania czasu w domu trochę takich inspiracji przyda się na pewno 😀

Jolka says:

Ja słyszałam, że w tym roku znowu wracają stare- dobre trendy, ale z lekko nowoczesnym sznytem. Zatem znowu będziemy mieli firanki w oknach, które przypominają dzieła naszych babć i prababć, ale z lekko zmienioną formą i z eleganckimi zasłonami. Podkładki pod talerze zostaną wyparte przez obrusy, takie jak np. https://yourhomestory.com.pl/w-magazynie-decoking-obrus-bawelniany-z-mankietem-i-lamowka-srebrno-niebieski-pure, gdzie jest ewidentny smak nowoczesności, nawiązujący jakby nie było to klasycznych dekoracji stołu. Ponoć kolorem tego sezonu ma być przygaszony błękit, przypominający niebo przed deszczem. Mi osobiście bardzo to pasuje, bo uwielbiam takie szarości w pomieszczeniach i nie przepadam za mocnymi akcentami kolorystycznymi, które królowały ostatnimi laty (np. granat czy ciemna zieleń). Krótko mówiąc – wiele fajnych i trendowych zmian nas czeka w tym roku, co mnie cieszy i na pewno większość z nich wykorzystam.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *