Categories Porady

Jakie są rodzaje podłóg drewnianych?

Podłogi drewniane cieszą się ogromną popularnością od wielu lat. Charakteryzuje je estetyczny wygląd oraz wytrzymałość i dobra izolacja termiczna. Wybór spośród najpopularniejszych rodzajów jest wręcz ogromny, dzięki czemu można stworzyć idealną aranżację do swojego wnętrza.  

  1. Podłogi drewniane – parkiet i mozaika
  2. Podłogi drewniane z desek
  3. Panele podłogowe jako dla podłogi z klasycznych desek

Podłogi drewniane – parkiet i mozaika

Parkiet to dość tradycyjne rozwiązanie, które stosowane było już wiele lat temu. Mimo to do dziś znajduje swoich odbiorców. Powodem tego jest jego wysoka wytrzymałość i możliwość położenia w każdym pomieszczeniu. Kładzie się go w postaci deszczułek na wpust i wypust. Dzięki sporej ilości rozwiązań można położyć parkiet drewniany w jodełkę, kwadraty, czy cegiełki.

Mozaika jest znacznie prostszym sposobem układania parkietu. Układa się ją bowiem z deszczułek zwanych paluszkami, które są przyklejone do specjalnej siatki lub papieru. Następnie tak skomponowane wzory kładzie się na podłodze w postaci większych płyt. Efekt jest niesamowity. Dzięki mniejszym deszczułkom można układać dowolne wzory, z wykorzystaniem różnego rodzaju drewna.

Podłogi drewniane z desek

Podłogi drewniane, które są produkowane z desek z litego drewna, charakteryzują się największą wytrzymałością. Oczywiście wszystko zależy od wybranego rodzaju drzewa. Najczęściej trzeba je samemu dopasowywać i montować do specjalnych profili podłogowych, jednak bardzo często alternatywą jest system na wpust i wypust, który znacznie skraca czas położenia podłogi.

Należy także pamiętać, że przed położeniem jakiejkolwiek podłogi wymagane jest uprzednie wyłożenie posadzki odpowiednią izolacją. Ponadto warto zwrócić uwagę na stan desek oraz dodatkowe systemy. W podłogach drewnianych można coraz częściej zobaczyć rowki znajdujące się na spodach desek. Mają one za zadanie chronić je przed niepotrzebnym odkształcaniem się i odpowiednio je wentylować.

Panele podłogowe jako alternatywa dla podłogi z klasycznych desek

Panele podłogowe są najpopularniejszym rodzajem wykończenia posadzki. Wpływ ma na to ogromna ilość wzorów, kolorów oraz łatwy i szybki montaż. Cena? W zależności od rodzaju paneli może zaczynać się nawet od kilkunastu złotych za metr kwadratowy. Nie poleca się jednak ich do pomieszczeń, które są często używane.

Przed wyborem paneli należy rozejrzeć się u wielu dostawców, gdyż ceny mogą się niekiedy znacząco różnić. Ponadto trzeba także zwracać uwagę na ich grubość i klasę ścieralności. Im te wartości są wyższe, tym lepszej jakości są panele. Jedne z najlepszych i w atrakcyjnej cenie można nabyć na stronie sklepu https://heban.net/podlogi-drewniane-i-panele.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *