Categories Porady

Wyposażenie hoteli 3-,4- i 5-gwiazdkowych. Jakie są różnice?

Wybierając hotel, najczęściej zwracamy uwagę na liczbę gwiazdek hotelowych. Jakie wyposażenie znajdziemy w danych hotelach? Czy tekstylia hotelowe w tym przypadku znacząco się różnią? Jak to wpływa na renomę danego obiektu?

Gwiazdki hotelowe – co się pod nimi kryje?

Kategoryzacja obiektów hotelowych w odniesieniu do liczby gwiazdek pozwala ogólnie ocenić standard hotelu, jednakże te aspekty nie dają całkowitej pewności co do wyposażenia obiektu. Oczywiście faktem jest, że im większa liczba gwiazdek, tym wyższy standard powinniśmy zastać na miejscu. Co ciekawe, w niektórych miejscach nie stosuje się takiej klasyfikacji lub oznakowanie jest dobrowolne (np. w Anglii). Jednakże przed przyjazdem do hotelu warto dokładnie zapoznać się z tym, co zastaniemy na miejscu i jaką ofertę ma hotel.

Hotel 3-gwiazdkowy

Hotel 3-gwiazdkowy jest obiektem, który najczęściej oferuje przestronne oraz komfortowe pokoje wyposażone w łazienkę i klimatyzację. Pościel hotelowa jest wymieniana zazwyczaj codziennie, tak samo jak ręczniki. Te usługi są wliczone w cenę pobytu, spodziewać się także możemy sprzątania każdego dnia. W takim miejscu powinna znajdować się siłownia, restauracja, czy strefa spa. Pewnym standardem w tym przypadku jest system otwierania drzwi pokojowych na kartę, W łazienkach goście znajdą małe zestawy kosmetyków, ręczniki hotelowe, czy elementy galanterii hotelowej. Jeśli chodzi o tekstylia hotelowe, ich jakość jest najczęściej bardzo dobra.

Hotel 4-gwiazdkowy

W hotelach z czterema gwiazdkami znajdziemy dosyć duże, wyciszone i przestronne pokoje z dostępem do internetu, wyposażone także w minibar i sejf. Takie obiekty oferują wysoki standard odnośnie usług i zakwaterowania. Możemy być pewni, że ręczniki dla hoteli i tekstylia hotelowe będą odznaczały się doskonałą jakością. W takim miejscu znajdują się dodatkowe atrakcje dla gości – baseny, strefa spa, siłownia, restauracja, sale zabaw dla dzieci, a także sale konferencyjne itp.

Hotel 5-gwiazdkowy

Pięć gwiazdek posiadają najwyższej klasy hotele, które cechują się tym, że spełniają wymogi i potrzeby nawet wymagających gości. Zazwyczaj znajdują się w centrum, w dogodnej lokalizacji, w bliskości plaży i z wygodnymi połączeniami komunikacyjnymi. Hotele tego typu posiadają w pełni wyposażone apartamenty i przestronne pokoje, oferują także miejsca parkingowe dla gości, natomiast obsługa posługuj się kilkoma językami. W takim luksusowym hotelu znajdziemy windę i całodobowy room service, a pokoje są wyposażone w najnowsze technologie. Jeśli chodzi o tekstylia hotelowe i dodatkowe udogodnienia, zazwyczaj hotele 5-gwiazdkowe oferują najwyższą jakość materiałów, a w łazience znajdziemy elementy galanterii oraz kosmetyki hotelowe klasy premium.

Pościel hotelowa i ręczniki dla hoteli

Tekstylia hotelowe obejmują elementy wyposażenia pokoi, takie jak pościele, ręczniki hotelowe, kapcie hotelowe czy szlafroki. Pościel hotelowa powinna być przyjemna w dotyku i delikatna, a także łatwa w utrzymaniu czystości. W hotelach kilku-gwiazdkowych znajdziemy ciekawe wzory pościeli i wysoką jakość materiału.

Ręczniki dla hoteli stanowią ważny element każdego eleganckiego hotelu, który posiada 3 lub więcej gwiazdek. W takich miejscach zazwyczaj znajdziemy bawełniane ręczniki, które cechują się wytrzymałością i są zmieniane codzienne. Każdy hotel pragnie, aby goście czuli się wyjątkowo i komfortowo. Luksusowe hotele oferują nie tylko szlafroki dla gości, ale nawet wygodne kapcie. Goście mogą skorzystać z takich udogodnień, ciesząc się doskonałą jakością i miękkością materiału. Uniwersalny design tych produktów i firmowe logo sprawią, że tekstylia hotelowe będą wskazywały na renomę danego obiektu. Podkreślić należy, że jakość tekstyliów hotelowych w dużym stopniu wpływa na postrzeganie takiego miejsca przez gości i chętne powracanie w takie miejsce.

Wyposażenie hoteli różni się między sobą poszczególnymi elementami i w znacznym aspekcie dotyczy ilości gwiazdek danego obiektu. Jednakże warto zauważyć, że w hotelach z trzema i większą ilością gwiazdek możemy liczyć na bardzo dobrą jakość tekstyliów hotelowych.

________________________________________________________________

Artykuł powstał dzięki uprzejmości producenta tekstyliów hotelowych i domowych – AWAKraków

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *