Categories Salon

3 pomysły na aranżację salonu ze ścianą TV

W większości polskich domów telewizor znajduje się w salonie. Jednak jego lokalizacja nie powinna być przypadkowa – musi stanąć lub zawisnąć w takim miejscu, aby oglądanie ulubionych filmów, programów odbywało się w komfortowych warunkach. Dlatego przygotowaliśmy kilka propozycji, które ułatwią Ci aranżację salonu ze ścianą TV.

Ściana telewizyjna – aranżacje minimalistyczne

Jednym z najprostszych i jednocześnie najbezpieczniejszych pomysłów, jest urządzenie ściany telewizyjnej w minimalistyczny sposób. Co to oznacza i kiedy się sprawdza? Jedynymi elementami, które się na niej pojawiają, jest sprzęt TV oraz szafka RTV. I nie ma znaczenia, czy telewizor zostanie powieszony (choć to rozwiązanie wygląda bardziej nowocześnie i jest jednocześnie funkcjonalne), czy stanie na szafce. Natomiast nie zalecamy całkowitej rezygnacji z szafki, ponieważ często potrzebne są dodatkowe urządzania, takie jak odtwarzacz DVD czy głośniki, które się w niej przechowuje.

To rozwiązanie najlepiej jest wykorzystać w przypadku, gdy posiadasz długi, lecz wąski salon. Telewizor, który zawiśnie na krótszej ścianie idealnie ją wypełni, a ograniczenie mebli do minimum sprawi, że całość nie będzie przytłaczająca. Salon ze ścianą TV urządzisz przeglądając inspiracje na www.homebook.pl, tam sprawdzając różne projekty możesz zobaczyć, co dokładnie mamy na myśli.

Aranżacja ściany z telewizorem oraz meblami modułowymi

Jeśli salon jest pomieszczeniem, który w dużej mierze służy do przechowywania, to wtedy każdy mebel jest na wagę złota i często nie można sobie pozwolić na minimalizm. Ponadto może być tak, że ułożenie pomieszczenia oraz drzwi sprawia, że najwygodniej byłoby umieścić telewizor na dłuższej ścianie, a wtedy aż kusi, żeby ją zagospodarować. W jaki sposób można to zrobić?

Stawiając na meble modułowe. Charakteryzują się tym, że mimo iż wykonane są w spójnej stylistyce, to każdy element kupuje się osobno, nie w zestawie. Można je dowolnie ze sobą łączyć, dopasowywać do własnych potrzeb – są alternatywą do mebli na wymiar. A przy okazji wyglądają o wiele nowocześniej niż meblościanki, sprawiają też, ze pomieszczenie wygląda „lekko”.

A na jakie konfiguracje można postawić? Długą szafkę RTV, regał oraz wiszące szafki z otwartymi czy przeszklonymi drzwiczkami.

Dekoracyjna ściana z telewizorem

Mamy też pomysł na to, jak urozmaicić pierwszą propozycję. Jeśli obawiasz się, że ściana z telewizorem i szafką będzie wyglądać zbyt pusto, nijako, możesz… położyć na nią cegłę. Lub płytki cegłopodobne, które dają bardzo naturalny efekt, a są nawet o połowę cieńsze i nie wymagają fugowania. To idealne rozwiązanie do salonu urządzonego w stylu skandynawskim lub industrialnym.

Jeśli to Cię nie przekonuje, to pomyśl o… tapecie. Może mieć oryginalny wzór. Pamiętaj jednak, aby nie było na niej elementów, które po przysłonięciu wyglądałyby niespójnie. Możesz też sprawić, że ściana będzie się odznaczać poprzez pomalowanie jej na inny, mocniejszy lub ciemniejszy odcień. W przypadku szarości świetnie sprawdza się granat, ale to tak naprawdę tylko jeden z przykładów, którym warto się zainspirować.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *